Římské Koloseum, Itálie

Antarktický Poloostrov - Basecamp Plancius

Destinace: Antarktida
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava: Plná penze
Cena za osobu od: 205.000,-
Antarktický Poloostrov -  Basecamp Plancius Antarktický Poloostrov -  Basecamp Plancius Antarktický Poloostrov -  Basecamp Plancius Antarktický Poloostrov -  Basecamp Plancius Antarktický Poloostrov -  Basecamp Plancius

Popis zájezdu

Typický itinerář na Antarktidě by mohl být následovný. Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách a počasí, možnosti míst přistání a příležitostech vidět přírodu a zvěř. O konečné podobě itineráře bude rozhodovat vedoucí expedice na lodi. Přizpůsobení je při expedičních plavbách svrchované.

M/V Plancius Třída: Ice 1D Délka: 89 metrů Šířka: 14.5 metrů Ponor: 5 metrů Tonáž: 3175 GRT Postavena: 1976, kompletní přestavba 2009 Kapacita: 114 osob max. (53 kabin) Motory: 3 Diesel Electric, 1230hp každý motor Rychlost: 12 uzlů max.; 10 uzlů plavba Vlajka/Domovský přístav: Holandsko Posádka: 17 námořníků, 19 osob hotelová posádky, 8 osob expediční posádky Loď M/V Plancius byla postavena v roce 1976 jako oceánografická loď pro holandské královské loďstvo a sloužila až do roku 2004. Poté byla zakoupena společností Oceanwide Expeditions. V roce 2009 byla kompletně přestavena na kapacitu 114 pasažérů a plně odpovídá bezpečnostním pravidlům SOLAS. Plavidlo má 53 kabin s příslušenstvím, z toho 4 čtyřlůžkové kabiny, 39 dvoulůžkových kabin a 10 superior kabin. Dále na palubě najdete restauraci/přednáškovou místnost, pozorovací místnost s barem a mnoho míst na palubě vhodných pro pozorování. Ve výbavě je také 10 zodiaků s čtyřtaktními motory (40Hp). Interiéry jsou pohodlně a vkusně zařízeny, nicméně plavidlo nelze považovat za luxusní. A protože primárním cílem jsou expediční plavby se vzdělávacími programy a výstupy na pevninu, pasažéři tráví při výstupech na pevninu co nejvíce času. Plavidlo je vybaveno dieselelektrickým systémem pohonu, který výrazně snižuje hlučnost a vibrace motorů. Tři dieselové motory, každý s výkonem 1230 Hp, pohánějí loď rychlostí 10-12 uzlů. Plavidlo bylo postaveno do ledových podmínek se zesílenou přídí a zádí. Zesílený trup má navíc menší odstupy vzpěr (30 cm místo běžných 65 cm). Díky původnímu zaměření plavidla na výzkum má 6 speciálních bronzových lodních šroubů, které výrazně snižují hlučnost plavidla.

Program zájezdu

1. den: Odpoledne se nalodíme v Ushuaie, Tierra del Fuego, Argentina, v nejjižnějším městě na světě, které leží na pobřeží Beagle Channel. Během odpoledne poplujeme tímto průlivem s vyhlídkami.

2. den: Během těchto dvou dnů proplujeme Drakeovým průlivem. Poté, co překročíme antarktickou konvergenci, vstoupíme do oblasti Antarktidy. V této oblasti můžeme vidět albatrosy stěhovavé, šedohlavé, černobrvé, světlohřbeté, buřňáky černobílé, jižní, modravé, antarktické a buřňáčky Wilsonové. Nedaleko ostrovů South Shetland zahlédneme první ledovce.

3. den: viz 2.den

4. den: Budeme směřovat přímo k Antarktidě, poplujeme kolem Melchior Islands a Schollaert Channel mezi ostrovy Brabant a Anvers. Poplujeme do Neumayer Channel, kde zakotvíme naši loď pro další aktivity. Chráněné vody kolem Wiencke Island se stanou dějištěm našich aktivit. V tomto alpinském prostředí je mnoho způsobů jak prozkoumat terén – pěšmo, v zodiaku a během vyjížděk na kajaku. Pěší zde najdou příležitost k použití sněžnic na pěší túře nedaleko pobřeží a horolezci naleznou výzvu ve slézání vrcholů a vyhlídek dále ve vnitrozemí jako např. Jabet Peak (540 m). Veškeré výstupy a exkurze mohou být vedené jedině za vyhovujících podmínek dobrého počasí. Plánujeme zde kotvit 2 noci, abychom mohli zrealizovat 2 noci kempování a užít si také celé 2 dny aktivit z naší „základny“. Navštívíme Britskou výzkumnou stanici a poštu Port Lockroy na ostrově Goudier. Blízko Port Lockroy můžeme také nabídnout zastávku na Jougla Point s tučňáky oslími a kormorány císařskými. Poplujeme velkolepým Lemaire Channel na ostrovy Booth, Pleneau a Petermann, kde můžeme najít tučňáky kroužkové a kormorány císařské. Zde jsou také vysoké šance narazit na keporkaky, plejtváky a plejtváky myšoky. Nedaleko kontinentu najdeme chráněné místo, kde postavíme náš tábor na druhou noc kempování a odkud budeme mít snadnou pozici pro naše aktivity dalšího dne. Horolezci půjdou na vrchol Mt.Demaria (640 m) ve Waddington Bay. Návštěva jedné z přírodovědeckých stanic na Antarktidě vám dovolí nahlédnout do života moderních polárníků pracujících na bílém kontinentě. Dále na jihu bychom mohli mít čas k návštěvě ukrajinské stanice Vernadsky, kde nás vřele přivítá její posádka. Odpoledne budeme mít v Neko Harbour příležitost vstoupit na antarktický kontinent s velkolepou krajinou obrovských ledovců. Zde si vychutnáte krajinu během plavby v zodiacích, pěších výletů a vyjížďkách na kajaku. Skupinka horolezců bude moci vylézt na vyšší místa na ledovci. Strávíme noc v Neko nebo nedaleko Paradise Bay v kempu na břehu. Brzy ráno se pak po našem posledním kempování vydáme z Neko Harbour přes ostrovy Melchior směrem na otevřené moře Dreakeova průlivu. Znovu budeme mít příležitost vidět spoustu mořských ptáků.

5. den: program viz 4.den

6. den: program viz 4.den

7. den: program viz 4.den

8. den: program viz 4.den

9. den: program viz 4. den

10. den: Plavba Drakeovým průlivem. Cestou na sever nás opět bude doprovázet množství různých mořských ptáků.

11. den: V ranních hodinách příjezd do Ushuaia.

Termíny zájezdu

OdDoDnyStravaCena za osobu
17.2. (Ne)28.2. (Čt)12Plná penze205.000,- Kč

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045