Římské Koloseum, Itálie

Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky

Destinace: Španělsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava: Polopenze
Cena za osobu od: 23.490,-
Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky Andalusie, Památky Unesco A Přírodní Parky

Popis zájezdu

Perly maurské architektury (UNESCO): Sevilla, Cordóba, Granada a komplex maurských paláců Alhambra i nejstarší megalitické stavby Evropy a Gibraltar, turistika v přírodním parku El Torcal a Sierra de Grazalema, bílé vesnice, Ronda, kolébka corridy či pravěké jeskyně, vína i sherry, tapas i mořské plody a rytmy flamenca, to je Andalusie. Torcal - park El Torcal - NP Fuente de Piedra - Sevilla - NP Doňana - Jerez de la Frontera - Cádiz - Gibraltar - Torremolinos - Ronda - Córdoba - Granada - Alhambra

ubytování je zajištěno v hotelech 3x vnitrozemí, 4x Torremolinos ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Malagy , transfer do hotelu, večeře.

2. den: Snídaně. Výlet do pohoří Torcal: Antequera (původně římská Anticaria) s maurskou pevností a řadou kostelů, turistika v přírodním parku El Torcal - vápencové skály a probouzející se jarní květena a orchideje nebo barvy podzimu v jedné z nejpůsobivějších krasových krajin Evropy - ráj botaniků a fotografů, pozorování růžových plameňáků u Laguny. Návrat na ubytování, večeře.

3. den: Snídaně. Mandloňová cesta přes NP Fuente de Piedra (sušenky mantecados) do perly Andalusie Sevilly, kdysi nejbohatší město Španělska, katedrála, věž La Giralda, Alcázar, rezidence emirů, kvetoucí zahrady Reales Alcázares, patia a radnice a paláce zdobené azulejos, židovská čtvrť Santa Cruz, atmosféra obchodních uliček, zahrady Maria Luisa, moderní čtvrť výstaviště, odjezd na ubytování u Sevilly, večeře.

4. den: Snídaně. Cesta podél NP Doňana, Jerez de la Frontera, město proslavené jezdeckou španělskou školou a vínem sherry, ochutnání sherry, přístav El Puerto de Santa Maria. Cádiz, katedrála a zahrady, pozdrav Atlantiku a bílému pobřeží Costa de la Luz, variantně dle počasí a polit. situace návštěva Gibraltaru, britské kolonie s pevností střežící průliv mezi Evropou a Afrikou, Gibraltarská skála, fakultativně terénními vozy na vrchol, vyhlídka na Afriku, opice makaky; nebo koupání na písečných plážích Cadizu či na pobřeží Costa del Sol, ubytování v Torremolinos, večeře.

5. den: Snídaně. Cesta pohořím Sierra de Ronda do městečka Ronda, kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy, ochutnání místních specialit a vína nebo turistická procházka do kaňonu řeky s výhledy na Rondu, cestou bílých vesniček pueblos blancos, návštěva geologického divu Andalusie propasti Garganta del Chorro, krásná turistika 5km, cesta pobřežím a koupání na Costa del Sol, Návrat na ubytování, večeře. Večer možnost zhlédnutí vystoupení flamenca – jedinečná podívaná (29EUR s nápojem),

6. den: Snídaně, individuální volno, pobyt u moře, veřeče. Fakultativně maurská cesta na sever Andalusie, návštěva dolmenu Dolmen de Menga (národní kulturní památka – nejzachovalejší dolmen Evropy), zastávka v oblasti vína a keramiky azulejos Montilla, možnost nákupu specialit a vína, Córdoba, maurské město na řece Guadalquivir, židovská čtvrť, Mezquita (mešita přeměněná na katedrálu), kouzelné uličky, na jaře vyzdobená nádvoří na Slavnost pátií, rozsáhlé zahrady, Alcázar s pevností katolických králů, arabský trh, stříbrné filigránové šperky. Nebo individuálně vlakem do Benalmadeny (hrad, Akvárium nebo lanovkou do hor Mijas s turistickými trasami) nebo vlakem do Malagy (historické centrum, Picasso).

7. den: Snídaně. Celodenní výlet do města Granada, jedno z nejkrásnějších měst světa, zasněžené vrcholky Sierra Nevada, prohlídka komplexu paláců, pevností a zahrad maurských vládců – Alhambra a zahrady Generalife, jedinečná maurská architektura (využití světla, vody a ornamentů); jedinečný Lví dvůr, královský palác, uličky Albaicínu a maurská historie, cesta krajem bílých horských vesniček Las Alpujarras, Loja a vyhlídky na pohoří Sierra Nevada, návrat na ubytování, večeře.

8. den: Snídaně. Po pobřeží Costa del Sol na Balkón Evropy a za bílými vesničkami, Frigiliana (keramiky s arabskými ornamenty)a turistika v kaňonu s levadou nebo maurská zřícenina s úchvatnými výhledy, Nerja na vysokém útesu nad mořem, pravěká jeskyně Cueva de Nerja, nazývaná přírodní katedrála Andalusie, vyhlášené pochoutky tapas – možnost ochutnání, Malaga, přístav od dob Féničanů, katedrála přezdívaná Jednoruká, sbírky Nadace Picassa, maurský hrad Alcazaba z 8. až 11. stol. se zahradami, archeologické muzeum, ruina hradu Castillo de Gibralfaro, večerní atmosféra, transfer na letiště, odlet do Prahy v pozdních nočních hodinách.

9. den: Přílet do Prahy v brzkých ranních hodinách.

Termíny zájezdu

OdDoDnyStravaCena za osobu
27.9. (Čt)5.10. (Pá)9Polopenze23.490,- Kč

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045