Římské Koloseum, Itálie

Amsterdam, Město Kultury

Destinace: Nizozemí
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava: Snídaně
Cena za osobu od: 13.990,-
Amsterdam, Město Kultury Amsterdam, Město Kultury Amsterdam, Město Kultury Amsterdam, Město Kultury Amsterdam, Město Kultury Amsterdam, Město Kultury Amsterdam, Město Kultury Amsterdam, Město Kultury Amsterdam, Město Kultury Amsterdam, Město Kultury Amsterdam, Město Kultury Amsterdam, Město Kultury Amsterdam, Město Kultury

Program zájezdu


Město kanálů, diamantů, muzeí a velmi liberálního životního stylu.

V srdci Nizozemského království vznikla prorůstáním čtyř velkých měst – Amsterdamu, Rotterdamu, Haagu a Utrechtu - jedna velká konurbace, takže o jednotlivých částech můžeme mluvit jako o městě ve městě.
Města jsou navíc propojena rychlým vlakovým spojením, a tak ubytování v jednom místě umožňuje bezproblémové poznání míst dalších. Amsterdam je městem historickým, s řadou památek, muzeí, domem Anny Frankové, ale i s vyhlášenou uličkou červených lamp a obchodů s lehkými drogami. Rotterdam po léta nemohl Amsterdamu stavebně konkurovat. V posledních letech došlo k obrovským investicím do rekonstrukce města, které daly vyniknout přístavní části města, moderní architektuře, muzeím a také podpoře obrovského množství nejrůznějších kulturních akcí, které se ve městě celoročně odehrávají. Haag je politické centrum státu, od 15.st. tu najdeme sídlo většiny nizozemských i evropských institucí.

1.DEN
– Přílet do Amsterdamu, transfer do hotelu, ubytování. Prohlídka města s průvodcem. Toto město bylo vystavěno na bažinách a tak typické štítové domy ve staré části města stojí všechny na dřevěných kůlech. Typickým znakem města jsou grachty, vodní kanály a klenuté nebo zvedací mosty. K nejzajímavějším místům patří náměstí Dam ze 13.st. s královským palácem a Nový kostel, místo korunovace nizozemských králů a královen, budova stavby hlavního nádraží ve stylu holandské gotiky, před kterou se nachází největší půjčovna kol na světě, Rembrandtovo náměstí se sousoším Noční hlídky nebo neočekávaný buddhistický chrám.

2.DEN
– Možnost individuálního programu v Amsterdamu – návštěvy některého ze slavných muzeí nebo projížďka po lodí po kanálech. Případně možnost fakultativního výletu vlakem do Rotterdamu nebo do vládního a přímořského města Haag. Rotterdam byl za 2. sv. války značně vybombardován, takže dnešní střed města je kombinací moderní architektury a citlivě zrekonstruovaných starých částí města, včetně přístavu. Odpoledne fakultativní možnost vyhlídky na město z věže Euromast z výšky 180 m nebo návštěva muzea Boijmans Van Beuningen s cennou sbírkou evropského umění (Bruegel st.,Rubens, Rembrandt), ale i rozsáhlou sbírkou moderního umění.

3.DEN
– Individuální volno do odjezdu, transfer na letiště, odlet.

Informace o zájezdu

Cena zahrnuje:
leteckou přepravu Praha – Amsterdam – Praha letištní taxy a další poplatky transfer letiště – hotel – letiště 2 noci v hotelu *** 2x snídani služby česky mluvícího průvodce CK FISCHER

Poznamka:
Minimální počet účastníků: 15

Termíny zájezdu

OdDoDnyStravaCena za osobu
6.7. (Pá)8.7. (Ne)3Snídaně15.990,- Kč
31.8. (Pá)2.9. (Ne)3Snídaně13.990,- Kč
28.10. (Ne)30.10. (Út)3Snídaně14.990,- Kč

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045