Římské Koloseum, Itálie

Alsasko, Švýcarsko a Černý les

Destinace: Německo, Švýcarsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les Alsasko, Švýcarsko a Černý les

Popis zájezdu

Popis
FREIBURG • MULHOUSE • COLMAR • EGUISHEIM • BASILEJ • PORRENTRUY • ST. URSANNE (UNESCO) • BIEL (UNESCO) • PILATUS • LUZERN (UNESCO)

Cena zahrnuje
• dopravu luxusním autobusem • 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. • 4× snídani • 1× ochutnávku vín s občerstvením v oblasti Černého lesa, 1× ochutnávka vín v Alsasku, 1× večeře v Mulhouse, 1× ochutnávka vín v oblasti Baselland, 1× ochutnávka vín s večeří u jezera Biel • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
• pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Příplatky
• jednolůžkový pokoj 2.400 Kč

Způsob prodeje
on-line

Program zájezdu

1. den
V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, přes Prahu a Plzeň do Německa (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč). Odpoledne navštívíme Freiburg , bránu Černého lesa. Projdeme se malebnými starobylými ulicemi, navštívíme Dóm vystavěný ve stylu francouzské gotiky na náměstí Munsterplatz s domy z různých epoch od gotiky po rokoko. Dozvíme se také, k čemu sloužily strouhy, které lemují uličky a sbírají přebytečnou vodu. Poté se již zastavíme na ochutnávku vín s občerstvením. Večer se ubytujeme v nejjižnějším městě Alsaska, nedaleko hranice se Švýcarskem. Náš hotel 3* se nachází v pěší vzdálenosti historického centra Mulhouse.

2. den
Tento den věnujeme alsaské vinné stezce. S tradiční alsaskou vesničkou se 73 tradičními domy se seznámíme v alsaském ekomuzeu , kde se přeneseme do běžného života v Alsasku na začátku 20. století. Poté pojedeme kolem vinic, slunečných svahu s vinnou révou, budeme projíždět kouzelnými vesničkami s hrázděnými domky a záplavou květin. V Colmaru, v nejzachovalejším městě Alsaska, se projdeme čtvrtí nazývanou „Malé Benátky“. Budeme mít čas vychutnat atmosféru tohoto kouzelného alsaského města, popřípade se i projet na lodičkách po kanálu. Odpoledne se zastavíme na ochutnávku vín v romantickém městečku Eguisheim obehnaném historickými hradbami. Večer návrat do Mulhouse, večeře v centru města, osobní volno.

3. den
Po snídani pojedeme do švýcarské vinařské oblasti Baselland , kde také navštívíme místní vinařství a ochutnáme švýcarská vína z této oblasti. Po příjezdu do Basileje se vydáme na procházku kouzelným historickým centrem, tzv. „Velkou Basilejí“ ležící na levém břehu Rýna. Na náměstí Marktplatz si prohlédneme radnici s nádvořím postaveným ve stylu burgundské gotiky, uvidíme Rybí trh, budovu univerzity, historické cechovní domy a labyrintem starobylých uliček se propleteme k dominantě Basileje – k Dómu z červeného pískovce, jehož nejstarší část pochází z 9. stol. Do „Malé Basileje“ můžeme přeplout malým trajektem přes Rýn a projít se po nábřežní promenádě. Po návratu do Mulhouse budeme mít možnost navštívit muzeum automobilů , jedno z nejslavnějších na světě s kolekcí Bugatti, Rolls Royce a dalších automobilů od nejstarších po ty zcela moderní, ale můžeme si i vyzkoušet „na vlastní kůži“, jaké to je Formuli 1 řídit. Zbytek dne budeme mít osobní volno k procházkám v historickém centru, kde se také nachází restaurace s vynikající alsaskou kuchyní a místními víny. Nocleh.

4. den
Po snídani vyjedeme do oblasti Jura – oblasti tří jezer v západní části Švýcarska. Malebnou krajinou klikatícími se silnickami prřjedeme ke středověkému městečku Porrentruy, jemuž dominuje hrad – po 200 let sídlo bazilejských biskupů. Poté přijedeme k pitoresknímu středověkému městečku St. Ursanne (UNESCO), kde si necháme volno na oběd u řeky, která je vyhledávána především rybáři. V nedaleké sýrárně se dozvíme o výrobě místního sýra s netypickým názvem Hlava mnicha a také ho zde ochutnáme. V městečku Biel (UNESCO), metropoli švýcarského hodinkářství, se můžeme podívat do muzea hodinek. Jelikož jsme ale v jezerní oblasti tří jezer Bieler, Neuchatel a Murten, spatříme také maličký ostrov sv. Petra, kde žil Jean-Jacques Rousseau. Poté již pojedeme na ochutnávku vín do vinařství ve vesničce Twan nad jezerem Biel. Po ochutnávce pro nás bude připravena večeře s grilovaným masem. Návrat do hotelu v Mulhouse.

5. den
Po snídani odjedeme do Kriens, abychom využili „zlatý lístek“. Nejprve vyjedeme soustavou lanovek na horu Pilatus , kde se nám ve výšce 2.100 m rozevřou překrásné výhledy na Alpy i Luzern. Po možnosti občerstvení v místní restauraci a krátkých vycházek sjedeme nejpříkřejší ozubnicovou dráhou na světě s nádhernými výhledy na jezero do Alpnachstadt, odkud lodí poplujeme do města Luzern . Prohlédneme si jeho malebné centrum se slavným Kapličkovým mostem, které je na seznamu UNESCO. Budeme mít také volno k procházkám po jezerní promenádě. Večer odjedeme do ČR.

6. den
Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045