Římské Koloseum, Itálie

Advent v Budapešti a termály

Destinace: Maďarsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava: Snídaně
Cena za osobu od: 2.390,-
Advent v Budapešti a termály Advent v Budapešti a termály Advent v Budapešti a termály Advent v Budapešti a termály Advent v Budapešti a termály Advent v Budapešti a termály Advent v Budapešti a termály Advent v Budapešti a termály Advent v Budapešti a termály Advent v Budapešti a termály Advent v Budapešti a termály Advent v Budapešti a termály

Popis zájezdu

Popis
BUDAPEŠŤ

Cena zahrnuje
• dopravu klimatizovaným autobusem • 1× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. • 1× snídani • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)


Příplatky
• jednolůžkový pokoj 520 Kč • 1× večeře 330 Kč

Způsob prodeje
on-line

Program zájezdu

1. den
Z Brna, Břeclavi, Bratislavy odjedeme v brzkých ranních hodinách (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč) přes Slovensko, v dopoledních hodinách přijedeme do Budapešti. Nejprve se zastavíme v Bude, podíváme se ke Královské rezidenci a Matyášovu chrámu. Z Rybářských bašt se nám rozevře kouzelný pohled přes řeku Dunaj a uvidíme i novogotickou budovu Parlamentu a Řetězový most. Odpoledne přejedeme do novější Pešti, abychom si vychutnali vánoční náladu se šálkem punče. Můžeme si také nakoupit dárky pro své blízké na tradicním jarmarku, který se pořádá na náměstí Vörösmarty, a který je doprovázen vystoupeními folklórních souborů a jiných umělců nebo se projít až k bazilice sv. Štěpána. V podvečer se ubytujeme v hotelu. Večer budeme mít možnost nákupů v nákupním centru Westend City Center.

2. den
Po snídani absolvujeme okružní jízdu Peští. Pojedeme kolem dominantní baziliky sv. Štěpána, zasvěcené prvnímu maďarskému křesťanskému králi, kolem druhé největší synagogy světa a podíváme se také na námestí Hrdinu, kde si připomeneme více než tisíciletou historii Maďarů, uvidíme Muzeum krásných umění i hrad Vajdahunyad s parkem Varosliget. Po panoramatické projížďce budeme mít dostatek času, abychom se vnořili do vánoční atmosféry, pochutnali si na nějaké maďarské specialitě na vánočních trzích, vychutnali si šálek kávy na vyhlášené noblesní promenádě Váci Útca nebo navštívili některé z místních prestižních muzeí. Příznivci koupání si nenechají ujít horkou koupel v termálních lázních v luxusním hotelu Gellért s nádherným výhledem na centrum města. Během koupání s vápenitou, slabě kyselou, hydrogenuhličitanovou, radioaktivní vodou, obsahující mnoho minerálních látek, budeme obdivovat jeho secesní výzdobu i nádherný hlavní sál ve stylu Art Nouveau. Před odjezdem domů se rozloučíme s Budapeští výhledem na Budu i Pešť z návrší Gellért. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Termíny zájezdu

OdDoDnyStravaCena za osobu
8.12. (So)9.12. (Ne)2Snídaně2.390,- Kč

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045