Římské Koloseum, Itálie

Slovinsko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do SlovinskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Slovinska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Slovinska 2018 - ilustrační fotografie

Slovinsko je zemí nacházející se ve střední Evropě a jeho sousedy jsou Maďarsko, Chorvatsko, Itálie a Rakousko. Je překrásnou zemí s mnoha ještě neobjevenými krásami. Tato země nás překvapí téměř na každém kroku. V této malé části Evropy se totiž spojují unikátní rysy středozemního, krasového, alpského a panonského světa. Slovinsko také můžeme nazvat "termálním rájem", jelikož se zde nachází opravdu neuvěřitelné množství termálních pramenů. Dále se zde můžete těšit na krásy přírodních parků a chráněných oblastí skrývajících původní faunu a flóru, na více než 200 muzeií a galerií, vzácná archeologická naleziště a hlavně krásné památky měst.

Vaši návštěvu byste měli začít v hlavním městě Lublani, které se nachází na březích řeky Lublanice. Často bývá přirovnávána k Praze, ovšem nenarazíme zde na tak velké davy turistů, i když nabízí opravdu krásné památky. Centrem města vede jediný bulvár tzv. Slovenska cesta, která lemuje městské jádro. Asi nejznámějším náměstím je zde Prešernov Trg, odkud vedou hned tři mosty, Tromostovje na známou městskou tržnici. Dále je na náměstí k vidění památník básníka France Prešenera a františkánský kostel Zvěstování Panny Marie ze 17. století. Odtud si také můžete vychutnat krásný pohled na Lublaňský hrad z 12. století s pevností tyčíčí se na kopci nad městem. Kousek od hradu se nachází historické město s náměstím Pogačarjev trg a tržnicí, z které se linou nejrůznější vůně.

Na náměstí si můžete prohlédnout katedrálu sv. Mikuláše z počátku 18. století. Dále ve městě nalezneme Arcibiskupský palác ze 17. století, krásný most Zmajski, náměstí Mestni trg s radnicí z 15. století, kostel sv. Jakuba, Národní muzeum, klášter Křižanke, Gruberův palác, památník Illyrie, mrakodrap Nebotyčnik, Muzeum moderního umění či Římský dům. Nedaleko od města můžete navštívit poutní kostel Matky Boží na hoře Šmarna Gora.

Poznávací zájezd do Slovinska 2018 - ilustrační fotografie

Asi 23 km od hlavního města leží jedno z nejstarších měst země - Kamnik. K vidění jsou zde pozůstatky středověkého městského jádra, Malý hrad, kostel sv. Eligija z 13. století, ruiny Starého hradu, františkánský klášter z 15. století a kostel Neposkvrněného početí Panny Marie. Zhruba 60 km od Lublaně se nalézá historické město Novo Mesto s františkánským klášterem, kostelem sv. Mikuláše, muzeem Dolenjska, Proboštským domem a krásnou radnicí. V jeho okolí můžete objevit až 8 krásných hradů.

Druhým největším městem země je Maribor ležící na březích řeky Drávy. Město láká především na své nádherné středověké jádro. Centrum města je tvořeno dvěmi náměstími a to náměstím Glavni trg a náměstím Slomškov trg. Na náměstí Glavni trg se můžete těšit na kostel sv. Aloise, morový sloup, renesanční radnici Rotovž a krásné měsťanské domky. A na náměstí Slomškov trg je k vidění katedrála z 12. století, pomník upomínající na biskupa Martina Slomšeka, novorenesanční budova pošty a klasicistní divadlo. Určitě se také musíte podívat do bývalé přístavní čtvrti Lent s těsně namačkanými domečky, které utváří krásný celek. Opravdu unikátní je zde 400 let stará, stále plodící, vinice Slovenské Gorice sahající až k historickému centru města, proto je také Mariboru přezdíváno "Mekka vína".

Jelikož je to město vína, nenechte si ujít návštěvu největšího vinného sklípku země Vinagy. Dále ve městě nalezneme Mětský hrad z 15. století s Vlastivědným muzeem, středověkou vodárenskou věž Vodni sloup, synagogu a Židovskou věž z 15. století. Asi 26 km odtud se nachází jedno z nejkrásnějších měst země Ptuj. Nalézt zde můžeme opevněný hrad s muzeem, Městskou věž z 16. století a vinné sklepy z 13. století.

Poznávací zájezd do Slovinska 2018 - ilustrační fotografie

Nejkrásnějším město země je Piran nacházející se na poloostrově Punta. Přezdívá se mu "slovinské Benátky" a to také díky tomu, že zdejší architektura byla velmi ovlivněna benátským stylem. Nejprve se můžete podívat na náměstí Prvomajski Trg, které je lemováno barokními budovami a uprostřed stojí cisterna z 18. století, která sloužila k zachycení dešťové vody. Dále se můžete vydat na náměstí Tartinijev trg přes nejstarší ulici města - Obzidnou ulici. Na tomto náměstí můžete vidět krásnou radnici, justiční palác, budovu pošty, bronzovou sochu skladatele Giuseppe Teriniho, kostel sv. Petra, unikátní červený Benátský dům neboli "Benečanku".

Za dominantu města můžeme považovat kostel sv. Jiří ze 17. století, z jehož terasy si můžete vychutnat jedinečný pohled na a záliv Terst. Kousek odtud se nachází baptisterium ze 17. století. Dále ve městě nalezneme kostel Panny Marie Sněžné z 15. století, kostel sv. František ze 14. století s přilehlým klášterem a Muzeum námořní dopravy. Asi 7 km odtud se nachází letovisko Izola. K vidění je zde kostel sv. Maura, barokní palác Besenghi degli Ughi, krásná radnice, kostel sv. Marie a gotický palác Manzioli.

Dalším velkým městěm v této zemi je Kranj ležící zhruba 25 km od Lublaně. Nalézt zde můžeme Prešněrův dům s muzeem tohoto básníka, krásné gotické a renesanční domy na náměstí Glavni trg, kostel sv. Kancijana z konce 14. století, Gorenjski muzeum, slovanské pohřebiště z 9.- 11. století, kašnu Jana Nepomuckého, pomník France Prešnera, kostel Roženvenska cerkev z 16. století, obrannou věž Pungert, bývalý hrad Khislstein a kostel sv. Boštjana, Fabijana a Roka.

Z dalších památek a zajímavých míst zde nalezneme pohádkový zámek Otočec z 12. století ležící na ostrově vzdálený asi 9 km od města Novo Mesto, kostel sv. Jana Křtitele z 13. století a památník upomínající na 1. výstup na horu Triglav ve vesničce Ribčev Laz, kostel Nanebevzetí Panny Marie a hrad ve městě Bled, hrad Tabor z 12. století, Bledské jezero, farní kostel sv. Martina z 13. století a pivovar ve městě Laško , klášter Pleterje z 15. století a hrad Kostanjevica s muzeem ve městě Kostanjevica, kostel Narození Panny Marie z 15. století a pozůstatky městských hradeb ve městě Cerknica, rokle Vintgar nedaleko města Bled, hrad Brežice s muzeem Posáví, dále Bohinjské jezero, hrad Žužemberk z 13. století ve stejnojmenné obci.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Slovinska

Oblast trojmezí Itálie, Rakouska a Slovinska vítá vstřícně turisty všech zemí k návštěvě svého půvabného kraje s horskými masivy, průzračnými jezery, čistými řekami, soutěskami a dalšími zajímavostmi....
Zájezd do oblasti na pomezí Itálie, Rakouska a Slovinska s východiskem v horském městečku Tarvisio. Z tohoto strategicky dobře položeného místa navštívíme velice blízké Julské Alpy s jejich nádhernými, téměř...
Klasický poznávacíMořský park Laguna
1. den: odjezd z Prahy ve 21 hod. od Hlavního nádraží a od st. metra Budějovická (HK, Pa, Po, ČB), transfer do Slovinska 2.-4 den: pohoda, koupání v Laguně, bazény s teplou mořskou vodou, možnost návštěvy...
1. den: odjezd z Prahy ve 21 h (HK, Pa, Br), transfer přes Rakousko 2. den: LUBLAŇ , prohlídka hlavního města Slovinska, odkaz architekta J. Plečnika, turistika v soutěsce Vintgar, nejvyšší vodopád ve Slovinsku na...
Slovinsko je nejvyspělejší zemí bývalé Jugoslávie. Stejně jako my je od roku 2004 členem Evropské unie. Neleží daleko a není velké a tak na jeho návštěvu stačí několik dnů. Monumentální Julské ALpy,...
Cena zahrnuje dopravu lux. autobusemm, 4× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. (2x nocleh v Bledu s využitím wellnes zdarma v hotelu Golf, 2x nocleh u moře s akvaparkem), 4× polopenzi, průvodcovské...
Když ve Slovinsku krajina zelená či zlátne a probouzí se či se chystá ke spánku, každý zatouží po teplé mořské vodě, kouzelné alpské krajině, výborném jídle a vínku. Pobyt v mořských lázních Laguna...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045