Římské Koloseum, Itálie

Slovensko - poznávací zájezdy a eurovíkendy

Vyhledejte si poznávací zájezd na SlovenskoNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů na Slovensko? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd na Slovensko 2018 - ilustrační fotografie

Slovensko, i když nepatří mezi největší evropské země, nabízí nepřeberné množství přírodních krás. Stále častěji sem jezdí turisté na poznávací zájezdy, aby si prohlédli dochovalé i rekonstruované hrady a zámky, které v duchu je přenesou do dávných dob. Z přírodních krás určitě oceníte Tatranský národní park, dále nádherné horské krajiny Vysokých Tater a tajuplné jeskyně lákající k prozkoumání. Slovensko si můžeme rozdělit na kraje. A my se vám pokusíme představit ty nejzajímavější slovenská města a místa.

V Bratislavském kraji nalezneme i hlavní město Slovenska, Bratislavu. Bratislava leží u břehu řeky Dunaj a její dominantou je stejnojmenný hrad se čtyřmi věžemi, kterému se přezdívá "stůl vzhůru nohama". Pochází z 10. století, ale v průběhu let prošel několika přestavbami a svou finální podobu získal ve 20. století. Najdeme v něm historické a archeologické muzeum a také se zde pořádají různá setkání prezidenta a parlamentu. Většinu dalších historických památek nalezneme v hitorickém jádru města. Za návštěvu stojí i podzemní židovský hřbitov s památníkem rabína Chatama Sofera. Vznikla zde také unikátní stavba Nový most s rozhlednou připominající UFO. Asi 23 km odtud se nachází město Senec známé svými slunečními jezery.

Dalším krajem je Banskobystrický. Jeho krajským městem je Banská Bystrica ležící ve Slovenském rudohoří, v údolí řeky Hron. Pouhých 17 km odtud se nachází historické město Kremnica s nejstarší Státní mincovnou na světě, karnerem sv. Ondřeje. a dalšími kostely. Opravdou raritou Kremnice je , že asi 5 km od centra města se nalézá geografický střed Evropy. Mezi další zajímavá města tohoto kraje můžeme jmenovat Žiar nad Hronom, kde na vás čeká prohlídka kláštera ze 17. století s nádherným parkem, dále pak město Detva, kde na vás čeká římskokatolický kostel sv. Františka z Assissi z 19. století, Podpolianské muzeum a krásný obecní dům z 20. století. Kousek od města můžete nalézt skalní plošinu Kalamárka, která se vytvořila sopečnou činností dnes již vyhaslé sopky Poľana, která patří k těm největším evropským vyhaslým sopkám. A posledním městem, které zde stojí za návštěvu, je Brezno. Zde nalezneme krásnou Zvonici z 19. století, synagogu z 20. století , Mariánský sloup a městskou radnici. Ale tím ještě návštěvu Banskobystrického kraje nekončíme. Dalšími místy k návštěvě jsou jeskyně Domica u vesnice Kečovo a hrady Muráň, Tisovec nebo hrad Hrušov ze 13. století nedaleko obce Skýcov.

Poznávací zájezd na Slovensko 2018 - ilustrační fotografie

Dále si něco řekneme o památkách Košického kraje. I v tomto kraji se najdou něčím významná města. Prvním významným městem jsou bezesporu Košice. V jeho centru nalezneme největší slovenskou městskou památkovou rezervaci. Její dominantou je gotický dóm sv. Alžběty. Dále zde můžete obdivovat kapli sv. Michala, renesanční Urbanovu věž a krásnou zpívající fontánu. Asi 28 km odtud narazíme na město Gelnica, kde si můžete prohlédnout ruiny gotického hradu z 13. století, krásně zdobené městské domy a Banické muzeum. Město Třebišov vás ohromí mauzoleem hraběte Julia Andrássyho a překrásným městským parkem. Odtud se můžete vydat do asi 20 km vzdáleného města Michalovce. Nejcennější památkou je barokně-klasicistní klášter rodu Sztáray, dnes se v něm nachází Zemplínské muzeum. Stratenské jeskyně, krásný Slovenský kras, gejzír Herĺany a mnoho dalších vzácných míst na vás čeká v košickém kraji, teď ale budeme pokračovat dále.

Teď se zaměříme na Nitranský kraj. Nádherný klasicistní kostel sv. Margity Antioch můžete vidět ve městě Šaľa. Další naší zastávkou je obec Topoľčianky. Zde si můžete prohlédnout krásný zámek, kostel sv. Kateřiny z 18. století a Národní hřebčín s hipologickým muzeem. U hranic s Maďarskem na nás čeká městečko Komárno s pevnostním systémem, římským lapidáriem, synagogou, evangelickým kostelem a muzeem maďarské kultury. A nesmíme zapomenout na Nitru, město podle kterého je pojmenován celý kraj. Nalezneme zde Nitranský hrad z 11. století, státní galerii, Agrokomplex a botanickou zahradu.

Dalším v řadě je Prešovský kraj. Nejznámějším městem je Prešov nacházející se na východě Slovenska, na řece Torysa. I toto město má nespočet katedrál, kostelů a vzácných domů. Blíže Prešovu je zhruba 34 km vzdálený Vranov nad Teplou. Zde bychom doporučili návštěvu řeckokatolického chrámu Nejsvětější Eucharistie. Poslední zastávkou v prešovském kraji bude Humenné. Jistě jste někdy slyšely o městě s okouzlujícím skanzenem lidové architektury.

Poznávací zájezd na Slovensko 2018 - ilustrační fotografie

Další oblastí je Trenčianský kraj. Prvním městem, o kterém si povíme, je Trenčín. V tomto městě se nachází třetí největší slovenský hrad s klášterem ze 17. století. Pouhých asi 10 km odtud narazíme na lázeňské město Trenčianské Teplice. Dalším významným městem je Prievidza kromě památek se můžete kochat pohledem na nádherné parky. Návštěvu trenčianského kraje ukončíme v Novém Městě nad Váhem, kde si můžete prohlédnout židovský hřbitov nebo Podjavorinské muzeum.

Severovýchodním směrem, asi 44 km od Bratislavy, se nalézá město Trnava, které dalo jméno Trnavskému kraji. Tento kraj je vyhlášený svými lázněmi. Piešťany a Smrdáky patří mezi nejznámější. Dalšími zajímavými památkami Trnavského kraje jsou vodní dílo Gabčíkovo, zřícenina hradu Branč u obce Podbranč, pozůstatky Korlátského hradu nedaleko Senicy nebo ruiny hradu nad obcí Dobrá Voda.

A jsme na samém konci putování po Slovensku a poznávání jeho míst. Poslední oblastí je Žilinský kraj. Začít bychom určitě měli městem Žilina podle, kterého je kraj nazván. Mezi nejkrásnější památky města patří katedrála Nejsvětější Trojice z 14. století s nádhernou Burianovou věží a komplex bývalých Svatojanských lázní. Pouhých 22 km od Žiliny nalezneme město Martin, dále pak Ružomerok a obec Vlkolínec, která je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dalšími zajímavými památkami Žilinského kraje jsou Oravský zámek ze 13. století tyčící se nad obcí Oravský Podzámok, zřícenina hradu Lietava vzdálená asi 11 km od Žíliny, A v neposlední řadě byste si neměli nechat ujít Demänovskou dolinu, Šútovský vodopád, pohoří Velká Fatra. Tak neváhejte a vydejte se objevovat krásy a poklady této země.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy na Slovensko

Poloha Zanechte nákupního shonu a navštivte s námi tři starobylé evropské metropole. Dopřejte si pohled na ozdobami obsypané vánoční stromky a slavnostně nazdobené stánky, nabízející různé dobroty a...
Klasický poznávacíBeskydy, Malá Fatra, Polsko
Náš týdenní program v regionu Moravsko–slezských Beskyd vám nabízí aktivní formu letního odpočinku – turistiku, výlety za kulturními a historickými památkami tohoto regionu i přilehlých sousedních zemí...
Navštivte s námi během tří dnů tři středoevropské metropole - Vídeň se slavnými památkami , Budapešť s Hradním vrchem a Parlamentem a Bratislavu s historickým centrem.
Týdenní pobyt v oblasti Liptova je spojen s poznáváním nejkrásnějších míst této části Slovenska. Vysoké a Nízké Tatry, NP Velká Fatra patří k nejkrásnějším pohořím na Slovensku. Opakem k turistickým...
Slovensko je sice malá země na východ od našich hranic, ale nabízí kromě krásných historických měst také nepřeberné množství přírodních krás. Nabízíme Vám možnost na našem týdenním zájezdu během...
Tento zájezd nás zavede do jedné z nejkrásnějších částí Slovenska - na Spiš. Zároveň poznáme jedinečné Pieniny, Tatry z polské strany a další zajímavosti. Zároveň budete mít možnost relaxace v termálních...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045