Římské Koloseum, Itálie

Seychely - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd na SeychelyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů na Seychely? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd na Seychely 2018 - ilustrační fotografie

Seychelly jsou ostrovy nacházející se v Indickém oceánu. Již samotný název v nás budí představu tropického ráje, jehož krásu si ani nedokážeme představit. Seychelly se pyšní mnoha exotickými druhy rostlin a zvířat, které snad jinde ve světě nenajdete. Také představují ideální místo vaší dovolené jak při lenošení na bílých písečných plážích s koupáním v tyrkysově zbarveném moři, tak i při objevování přírodních krás a historických památek. Samotné ostrovy se dělí na Vnitřní ostrovy (Mahé, Praslin, La Dique aj.) a Vnější ostrovy (atoly Aldabra, Farquhar, Providence aj.).

Největším ostrovem s největším počtem obyvatel je Mahé. Milovníci lenošení zde naleznou krásné dlouhé písčité pláže a tichá zákoutí rozprostírající se mezi čedičovými masivy. Hlavní město ostrovů Victoria se nalézá na severovýchodě ostrova. Jedná se o jedno z nejmenších hlavních měst světa a zároveň jediné město Seychel. Dominantou a i symbolem města je hodinová věž Clock Tower, která je zmenšenou replikou Big Benu v Londýně. Dále zde nalezneme Přírodní historické muzeum s dominantní sochou velkého krokodýla, buddhistický chrám, Národní knihovnu, botanickou zahradu či v koloniálním stylu postavený dům Kenwyn s Galerií umění.

Podívat se musíte i na místní trhy. Pokud se vydáte na jihozápad od města, dostanete se do národního parku Morne Seychelles, který je ideálním místem pro romantické procházky. Na ostrově Mahé můžete ještě navštívit obchod La Marine specializující se na stavění modelů lodí v nejmenších detailech, dále Kreolský institut zaměřený na ochranu a podporu kreolské tradice a kultury, tradiční tovarnu na čaj, v místě Mission Lodge se vám naskytne neuvěřitelný pohled na západní pobřeží ostrova, Uměleckou galerii místního umělce Michaela Adamse, Mořský národní park Port Launay s možností zahlédnout žraloky či velryby, kreolské restaurace "Boat House" či "Marie-Antoinette" s místními specialitami, překrásné pláže Petit Anse či Anse Royale a restauraci "Pirates Arms".

Poznávací zájezd na Seychely 2018 - ilustrační fotografie

Druhým největším ostrovem je Praslin nacházející se asi 45 km od ostrova Mahé. Navštívit zde můžete v samém srdci ostrova údolí Vallé de Mai, které je přírodní rezervací zapsanou na Seznamu světového děcdictví UNESCO. K vidění jsou zde tisíce palem jako například palmy Coco de Mer, které rodí největší kokosový ořech na světě. Odpočinout si tu můžete na světově známé pláží Anse Lazio s bílým pískem obklopenou černými skalami, dále na nejdelší pláži ostrova Grand Anse či Grand Baie. Celý ostrov je lemován korálovými útesy, které vytváří ideální podmínky pro šnorchlování. A za návštěvu zde stojí i farma, na které se pěstují obří škeble rodící černé perly.

Dalším ostrovem je La Digue, který lze objet na kole za pouhý den. Nalezneme zde krásné pláže Grand Anse, Anse Source d´Argent či Felicité. Dále přírodní rezervaci Veuve a zajímavé místo L’Union Estate, kde jako by se zastavil čas a vy putovali zpátky do minulosti. Vidět zde můžete vanilkové plantáže, dřevěný mlýn a starý koloniální dům.

Milovníci rybaření a šnorchlování mohou navštívit ostrov Denis, milovníci potápění si na své přijdou na ostrově Desroches a pokud chcete navštívit nejkrásnější pláž světa, kterou je podle britské Timesu - Anse Victorin, zajeďte na ostrov Frégate.

Poznávací zájezd na Seychely 2018 - ilustrační fotografie

Vynechat byste neměli ani atol Aldabra nacházející se zhruba 1150 km jihozápadním směrem od ostrova Mahé. Je jedním z největším zvednutých korálových atolů světa a je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO hlavně díky značnému výskytu želv sloních.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy na Seychely

Klasický poznávacíRéunion - Mauritius - Seychely
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045