Římské Koloseum, Itálie

Rusko - poznávací zájezdy a eurovíkendy

Vyhledejte si poznávací zájezd do RuskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Ruska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Ruska 2018 - ilustrační fotografie

Rusko, oficiálním názvem Ruská federace, je největší a zároveň 9. nejlidnatější zemí světa. Obsahuje v sobě značnou část východní Evropy a skoro celou severní Asii. Sousedí s Noreskem, Finskem, Estonskem, Lotyššskem, Ukrajinou, Gruzií, Běloruskem, Ázerbajdžánem, Kazachstánem, Čínou, Severní Koreou a Mongolskem. Pojďte s námi prozkoumat tuto krásnou a dříve tak nehostinnou zemi. Čekají tu na nás krásné architektonické skvosty jakými jsou pravoslavné chrámy, kláštery a unikátní paláce. Snad každý když se řekne Rusko si vybaví - boršč, vodku, pirožky či pivo Baltika. Nesmíme také opomenout, že je to rodná země světově proslulých spisovatelů jako je Tolstoj, Dostojevskij či Puškin. A určitě se můžete také těšit na překrásnou přírodu plnou lesů, jezer a národních parků. Tak neváhejte a přijeďte sami prozkoumat tuto krásnou zemi.

Vaše první kroky by bezpochyby měli vést do krásného hlavního města, do Moskvy. Prohlídku byste měli začít v nejstarší a nejzajímavější části města a to v Kremlu. Ihned vás zde zaujme mohutná pevnost, která vás ujistí, že Moskva patří mezi významná centra světových dějin. Za jejími hradbami na nás čeká Archandělský chrám ze 14. století, Blagověsčenský chrám, Uspenský chrám, chrám Nanebevzetí Panny Marie z 15. století, chrám Zvěstování Panny Marie z 15. století, Velký kremelský palác z 1. poloviny 19. století, Těremovský palác, dělo Car Puška, Zvonice Ivana Velikého, unikátní zvon Car kolokol či Spasská věž s orlojem.

Do Kremlu můžeme vstoupit několika věžemi a to například Kutafja bašňou či Trojickaja bašňou z 15. století. Naproti Kremlu se nachází světově proslulé Rudé náměstí s Mauzoleem Lenina, bránou Vzkříšení, chrámem Vasileje Blaženého z 16. století, kaplí Matky boží Iverské z 18. století, obchodní dům Gosudarstvennyj universalnyj magazín z 19. století či místem z bílého kamene tzv. Lobnoje mjesto, odkud car dával příkazy. Díky své unikátnosti je spolu s Kremlem zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Poznávací zájezd do Ruska 2018 - ilustrační fotografie

Dále ve městě můžeme nalézt Velké divadlo z 18. století, divadlo MCHAT, světově proslulou ulici Arbat, Tverskou ulici, Donský klášter, katedrálu Krista Spasitele a mnoho muzeí například Puškinovo muzeum, Treťjakovská galerie, Památeční muzeum kosmonautiky či Státní historické muzeum Moskva. Pokud se do Moskvy vydáte neměli byste si také nechat ujít návštěvu Velkého moskevského cirkusu či Zoologické zahrady. Zhruba 10 km od centra města se nachází klasicistní palác Kuskovo z 18. století s Muzeem porcelánu.

Druhým největším městem země je Petrohrad neboli Sankt-Petěrburg nacházející se na severozápadě. Často se mu přezdívá "Benátky severu". A můžete zde být svědkem jedinečného přírodního úkazu tzv. bílé noci v období od května až do července. Jelikož se město nachází nedaleko severního pólu, tak zde noc trvá pouze asi 4 hodiny a mění se spíše v soumrak. Dominantou města je katedrála sv. Petra a Pavla. Ve městě určitě musíte navštívit Zimní palác, který je největší obrazárnou světa a jeho prohlídka vám bude trvat několik týdnů. Historické jádro města je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Ve městě si můžete také prohlédnout nechvalně slavný křížník Aurora, jednu z největších katedrál světa a to katedrálu sv. Izáka, Petropavlovskou pevnost, palác Admirality, Michajlovskij zámek, Tauridský palác, barokní palác Stroganov, Hermitage Museum, Zoologické muzeum Ruské akademie věd, Triumfální oblouk, Alexandrův sloup, Smolenskou katedrálu a Kazaňský chrám.

Dozajista architektonickým skvostem celého Ruska, který se nachází asi 30 km odtud, je Petrodvorec z 18. století. Obdivovat zde můžete krásné Horní a Dolní zahrady s úchvatnými kaskádami, vodními efekty a sochou Samsona bojujícího se lvem. A asi 25 km od Petrohradu narazíte na Carské Selo s palácovým a parkovým komplexem. K vidění je zde například krásná Jantarová komnata v Kateřinském paláci.

Poznávací zájezd do Ruska 2018 - ilustrační fotografie

Na východě se můžete také podívat do města Kostroma, kde na vás čeká chrám Vzkříšení, kostel Zrození páně ze 17. století, Ipatievský klášter ze 13. století, Bogojavlensky klášter a Muzeum dřevěné architektury. Na jihu země naopak nalezneme město Derbent, které je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. K vidění jou zde městské hradby se strážními věžemi, citadela z 5. století, krásné mešity a baziliky, tvrz Narin kala a aquadukt.

Kousek od Baltského moře se nachází město Kaliningrad. Zde se můžete těšit na Kalingradskou katedrálu, Sackheimskou bránu, Dům sovětů, staré městské hradby, Královskou bránu, Muzeum světových oceánů, muzeum Bunker, muzeum Amber, Jantarové muzeum a Kantonu univerzitu. Z dalších památek a zajímavým míst zde nalezneme chrám sv. Alexandra Něvského v Novosibirsku, Transsibiřská magistrála, Chrám na krvi ve městě Jekatěrinburg, Pečerský klášter Nanebevzetí ze 14. století a barokní kostel Panny Marie ve městě Nižnij Novgorod, bunkr diktátora Stalina ve městě Samara, chrám Alexandra Něvského z 19. století ve městě Rostov na Donu, ruiny starověkého města Gorgippia ve městě Anapa, historické centrum z 19. století s katedrálou sv. Mikuláše a pevnost ve městě Omsk, Národní park Soči, Kavkavzská přírodní rezervace, park minatur Alej civilizací v obci Kabardinka, jezero Vištytis, Šamanskou skálu na ostrově Olchon, hrad Rabštejn z 13. - 14. století vzdálený asi 90 km od Kostromy, jezero Bajkal.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Ruska

Klasický poznávacíAdvent - Petrohrad
Pojeďte se nadýchat atmosféry dávné carské slávy. Návštěva skvělých sbírek uměleckých předmětů v Ermitáži a polopenze jsou v ceně. Ubytování je zajištěno ve 4* hotelu v centru města přímo na...
Klasický poznávacíAstoria
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Petrohrad - Praha v nejnižší knihovací třídě * privátní transfery letiště - hotel - letiště * zvolený počet nocí ve vybraném typu pokoje s uvedenou...
Klasický poznávacíDostoevsky
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Petrohrad - Praha v nejnižší knihovací třídě * privátní transfery letiště - hotel - letiště * zvolený počet nocí ve vybraném typu pokoje s uvedenou...
Klasický poznávacíEurovíkend v Moskvě
Klasický poznávacíEurovíkend v Petrohradě
1. den: odjezd z Prahy odpoledne (Br, Sv, VM, Li, HK, Pa Po, za 250 Kč Olomouc), tranzit přes Polsko 2. den: litevské hlavní město VILNIUS (Vilno, UNESCO), Staré město, kostel sv. Petra a Pavla, katedrála 3....
Klasický poznávacíMoskva
Navštívíme dvě výjimečné metropole Ruska. Petrohrad, jenž měl být pro cara Petra I. Velikého oknem do Evropy - trocha Prahy, Paříže, nádech Vídně a v základech Amsterdam. Shlédneme skvostné stavby města vč....
Klasický poznávacíMoskva – Královna Měst
  Následující1 - 2 - 3

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045