Římské Koloseum, Itálie

Nepál - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do NepáluNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Nepálu? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Nepálu 2018 - ilustrační fotografie

Nepál se nachází v jižní Asii a sdílí územní hranice s Indií a Čínou. Dříve byl známý jako království, dnes je ale Federativní demokratickou republikou. Tato země je známá pro svou překrásnou krajinu, které dominují majestátní Himaláje zabírající sever a západ země. Na jeho území se nachází nejvyšší hora světa Mount Everest a dalších sedm z deseti nejvyšších hor světa. Je tedy samozřejmé, že se jedná o velmi hornatou zemi. Nalezneme zde i 15 národních parků a chráněných území. Je tajemnou zemí, která se stala domovem nosorožců, orlů a někdo si myslí, že zde žije i legendární Yetti. V zemi žije více než 40 etnických skupin a podskupin a mluví zde více jak 90 jazyky a nářečími. Je to opravdu krásná země plná kontrastů. V zemi se nachází mnoho velkolepých chrámů, pagod a architektonických skvostů, které čekají na své prozkoumání.

Hlavním městem je Káthmándú. Je považováno za vstupní bránu do této jedinečné země. Nachází se na jihu země ve stejnojmenném údolí. Toto město je opravdovým rájem milovníků historie. Nachází se zde nepřeberné množství chrámů, pagod a soch. Dominantou města je náměstí Durbar Square tzv. "Palácové náměstí". I když náměstí není moc rozlehlé, je lemováno mnoha přerásnými stavbami. Nachází se zde například dřevěný dům Kasthamandap ze 12. století, bývalé královské sídlo Hanuman Doka, svatyně Ashok Binayak, Šivův chrám, chrám Maju Deval, chrám Narayan, budova Kumari Bahal, chrám Bhagwati, socha Višny, chrám Saraswari, Krišnův chrám, chrám Jagannath a chrám Indrapur. Pro hinduisty nejvýznamnějším posvátným místem je asi chrám Pashupati Nath ze 4. století nacházející se ve východní části města.

Na náměstí Nasal Chowk můžete například vidět chrám Nara Devi, Ganéšovu svatyni, chrám Sweta Macchendra, chrám Annapurna a pagodu Nava Durga. Za zmínku ještě stojí jedna z největších stúp na světě Boudha nacházející se nedaleko chrámu Pashupati Nath. Západně od města se na kopci nachází buddhistický chrám Swoyamblu. Patří mezi jeden ze symbolů země. Pokud se vydáte jižně od města narazíte na kopci stojící buddhistickou stúpu Swayambhunath, tzv. "Opičí chrám". Z jejího vrcholku se můžete kochat náderným výhledem na celé město. Asi 8 km od města se nachází obrovská socha Višny ze 7. století - Budhanilkantha.

Poznávací zájezd do Nepálu 2018 - ilustrační fotografie

Nepálský městem kultury je Bhaktapur nacházející se pouhých 13 km od hlavního města. Toto město je jakýmsi živoucím muzeem s nádhernými památkami. Hlavním náměstím je zde Durbar Square a je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. K vidění je zde Zlatá brána s Palácem 55 oken z 18. století, chrám Tajelu, chrám Bhadri, chrám Pashupati Nath, chrám Vatsala Durga, sloup krále Malla a spousta dalších památek. Na náměstí Tamaudh můžete obdivovat například pagodu Nyatapola z 18. století. A i krásné náměstí Dattatraya skrývá unikátní skvost ve formě stejnojmenného chrámu z 15. století. Určitě byste také měli zajít na Hrnčířské náměstí, kde jež název napovídá, nalezneme trh s různými hrnčířskými výrobky. Dalšími zajímavými památkami města jsou chrám Changu Narayan ze 4. století, chrám Bhairavnath či Ganéšův chrám.

Dalším krásným městem je Patan nacházející se pouhých 5 km severním směrem od hlavního města. Nalezneme zde mnoho unikátních řezbářských skvostů, kovových soch a buddhistických a hinduistických chrámů. V samém srdci města se nachází náměstí Durbar Square s mnoha starobylými paláci, pagodami, sochami a chrámy. Nalezneme zde například Zlatý chrám ze 12. století, chrám Bhimsen, chrám Vishwanath, chrám Jagannarayan či Patan muzeum. Dalšími zajímavými památkami města jsou chrám Taleju na náměstí Mul, lázně Tusha Hiti na náměstí Sundari a Zlatá brána na náměst Mani Keshar.

Navštívit také můžete jedno z nejvýznamnějších poutních míst Buddhistů, město Lumbiní. Nachází se na jihu země. Podle pověstí se zde narodil princ Siddhártha, který se stal Buddhou. Dominantou města je Ašókův sloup, který na sobě nese nápis zvěstující narození Buddhy. Asi 2 km odtud se nachází vodní kanál s tzv. věčným plamenem míru. Tento kanál lemují desítky buddhistických staveb. Například zde najdeme čínský, srí lanský, thajský, nepálský či tibetský chrám. Nedaleko odtud se nachází Muzeum Lumbiní a po dalších pár minutách narazíte na pagodu světového míru. Opravdu krásným zážitkem se pro vás stane i návštěva zdejších zahrad, ve kterých se nachází mnoho pozůstatků vihár a stúp, některé se datují již do 2. století př.n.l. Dále se vydejte do městečka Gorkha, kde na vás čeká chrám bohyně Gorakhkali, jeskyně Gorakhnath, městský trh, malé náměstíčko Upallokot s nádherným výhledem na okolí a chrám Manakamana. I město Tansen stojí za návštěvu. K vidění je zde chrám Amar Narayan z 19. století, brána Baggi Dhoka, chrám Bhagawati a chrám Amargunj Ganesh.

Poznávací zájezd do Nepálu 2018 - ilustrační fotografie

Jestli patříte mezi milovníky přírody, nesmíte si nechat ujít návštěv některého z krásných národních parků. Začít můžete v Národním parku Chitwan, který je nejstarší chráněnou oblastí země. Leží asi 200 km jihozápadním směrem od hlavního města. Zažít zde můžete jedinečnou jízdu na slonech, adrenalinovou jízdu na kánoi i poklidnou procházku tajemnou džunglí plnou krásné fauny a flóry. Asi 120 km od hlavního města se dostanete do Národního parku Sagarmatha s nejvyšší horou světa Mount Everestem. A poslední vaší zastávkou v zemi může být Národní park Royal Bardia vzdálený asi 380 km od hlavního města. Žijí zde poslední stáda divokých indických slonů či nejvíce bengálských tygrů a nosorožců v jižní Asii.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Nepálu

Klasický poznávacíČína - Tibet - Nepál - Indie
Klasický poznávacíČína-Tibet-Nepál-Indie
Trasa: Peking I Xian I Lhasa I Káthmandu I Dillí Tipy pro správnou volbu: poznání různých asijských tradic a zvyků | návštěva čtyř zemí Trasa: Peking | Xi´an | Lhasa | Káthmandu | Dillí Cena...
Klasický poznávacíOkruh Indií a Nepálem
Klasický poznávacíZ Nepálu do Tibetu
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045