Římské Koloseum, Itálie

Lotyšsko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do LotyšskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Lotyšska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Lotyšska 2018 - ilustrační fotografie

Lotyšsko je malou zemí nacházející se u Baltského moře. Může se clubit rozmanitou a nádhernou přírodní scenérií, která popírá jeho velikost. Najdeme zde klidný Rižský záliv a divoké Baltské moře, kteří disponují zdánlivě nekonečnými písečnými plážemi lákajícím k odpočinku. Dále se může pyšnit rozsáhlými chráněnými přírodními parky plnými lesů, klidných jezer a řinoucích se řek. Lotyšsko se pomalu stává velmi oblíbeným turistickým cílem Baltského moře. Nejenže tu na nás čeká příroda, ale těšit se můžete i na malebná středověká města, hrady, muzea, pevnosti a obrovské paláce.

Secesním pokladem Pobaltí je lotyšské hlavní město Riga nacházející se při ústí řeky Daugavy u Rižského zálivu Baltského moře. Její historické centrum je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dominantou historického centra jsou tři věže a to věž kostela Svatého Petr, věž Dómu a věž kostela svatého Jakuba. Zajímavostí je, že ani na jedné z věží se nenachází kříž, ale větrná korouhev, která podle pohanské pověry má zahánět zlé duchy. Téměř celé město je obehnáno krásnými parky a bulváry z 19. století. Centrem Starého města je náměstí Doma laukums s dominantou románské katedrály Doma baznīca z počátku 13. století, v které se ukrývá Muzeum rižské historie a plavby.

Dalším významným náměstím je Hradní náměstí. Zde můžete vidět Rižský hrad ze 14. století, který dnes slouží jako sídlo prezidenta. Navíc v něm ještě nalezneme Muzem písemnictví, divadla a hudby a také Arsenálsovo umělecké muzeum. V severní částí Starého města můžete objevit novogotický kostel sv. Vykupitele z 19. století, krásné domky Tři bratři, Muzeum lotyšské archtektury, katedrálu sv. Jakuba z 13. století, renesanční budovu Parlamentu, Švédskou bránu ze 17. století a Prašnou věž s Válečným muzeem.

Poznávací zájezd do Lotyšska 2018 - ilustrační fotografie

Na jihu naopak nalezneme gotický kostel sv. Petra s věží poskytující krásný výhled na město, kostel sv. Jiří s Muzeem dekorativního a užitého umění a kostel sv. Jana. Na Rižském náměstí se můžete těšit na Dům U černých hlav, Malý cechovní dům řemeslníků či Velký cechovní dům. Mimo historické centrum města můžeme ještě najít památník Svobody se sochou Matky Lotyšska tzv. Milda. Asi 65 km jižním směrem od Rigy se nalézá městečko Bauska. Dominantou je zde rekonstruovaný hrad tyčící se na kopci s Baudským hradním muzeem. V centru městečka na vás čeká židovský synagoga, domky z 18. a 19. století a Historické muzeum.

Druhým největším městěm země je Daugavpils nacházející se na jihovýchodě, nedaleko hranic s Běloruskem a Litvou. V okolí města se nachází několik jezer, které lákají turisty z celé Evropy. Centrum města má typicky sovětský ráz a nalézt zde můžeme pár velkých náměstí a park s černým mramorovým památníkem, který je věnovaný obětem 2. světové války. Ve městě můžeme nalézt římskokatolický kostel, Regionální univerzitní a umělecké muzeum, majestátní pevnost Daugavpils z počátku 19. století a největší ortodoxní kostel v zemi Sv. Borise a Gleba. Asi 40 km odtud se nachází město Aglona, které je důležitým poutním místem země. Nalézt zde můžeme dominikánský klášter a baziliku. Odtud se můžeme vydat do zhruba 26 km vzdáleného města Preili s Vlastivědným muzeem. Muzeum skla a katolický kostel z 19. století můžeme navštívit ve městě Lïväni vzdáleném asi 60 km od Daugavpilsu.

Další město Ignalina ležící asi 65 km od Daugavpilsu nám nabízí židovskou synagogu, ortodoxní kostel, dřevěnou železniční stanici z 19. století, kamennou věž z 19. století, kostel Panny Marie či památník Ignase a Liny. V okolních vesničkách můžete vidět krásné vodní mlýny z 19. století. Od Aglony ve vzdálenosti zhruba 47 km nalezneme město Rëzekne se zříceninou hradu, krásnými městskými domky z 18. století, Muzeem latgalské historie a kultury a památníkem Svobody Mära. Dalším městem ve vzdálenosti asi 24 km od Lïväni je Jëkabpils. Zde je k vidění zámek Krustpils z 18. století s krásným parkem a Historickým muzeem a skanzen s budovami z 19. století, větrným mlýnem z počátku 19. století a Domem správce. Východním směrem odtud můžete navštívit venkovský zámek z 19. století na břeh jezera Marinzeja.

Poznávací zájezd do Lotyšska 2018 - ilustrační fotografie

V centrální části země můžete navštívit historické městečko Sigulda. Jeho obyvatelé ho často nazývají lotyšské Švýcarsko. Mezi největší lákadla města patří pozůstatky hradu Segewald. Dále zde nalezneme arcibiskupský hrad Turaida z 13. století, Turaidské muzeum, dřevěný turaidský kostel, siguldký kostel z 13. století, nový siguldský hrad z 19. století sloužící jako sanatorium, ruiny Krimuldského hradu, krimuldský zámeček z 19. století, Gutnamisovu jeskyni, Viktorovu jeskyni a nedaleký Národní park Gauja.

Za nekrásnější město země je považován Cēsis nacházející se na severu, na břehu řeky Gauji. Může se chlubit hned několika historickými památkami, z nichž nejvýznamnější je Starý hrad z počátku 13. století s dominantní Západní a Jižní věží. V krásném parku hradu se nachází například zpívající fontána či pravoslavný kostel. Dále ve městě nalezneme nový hrad z 18. století s Umělecko-historickým muzeem, gotický kostel sv. Jana z 13. století, Staroměskou radnici z 18. století, krásné měšťanské domy z 18. a 19. století, starou poštu, vojenské hřbitovy či pomník Prvního oddílu studenstké Cēsijské armády. Asi 63 km odtud se nachází městečko Mazsalaca s luteránským kostelem z 13. století, zámkem Valtenbergos z 18. století, Řezbářským muzeem, Schodištěm snů, Ďáblovou jeskyní a nedaleko odtud se ještě nalézá Les vlkodlaků opředený mnoha pověstmi. A zhruba 7 km od Cēsisu se nachází skanzen vesničky Äraiši.

Na severozápadě země můžeme objevit město Ventspils. K vidění je zde krásné Staré město, hrad z 13. století, klasicistní luteránský kostel sv. Mikuláše z 19. století, skanzen rybolovu, větrný mlýn a bludný kámen symbolizující památku námořníků a rybářů, kteří zahynuli na moři.

Na západě země byste nalezli 3. největší město země Liepaja. K vidění je zde pravoslavná katedrála sv. Mikuláše z počátku 20. století, luteránský kostel sv. Anny z 16. století, katolický kostel sv. Josefa z 18. století, pravoslavný kostel Nejsvětejší Trojice z 19. století, Památník námořníků a rybářů, socha boha Hermese, Muzeum Liepaja, zřícenina pevnosti Liba a krásný park Jūrmala Park.

Dalšími památkami a zajímavými místy země jsou krásné jezero Drükšiai, ortodoxní kostel Svaté Trojice a kaplička ve starobylém městečku Švenčioniys, zámek Rundale z 18. století u městečka Bruska, jezero Ežezers, jezero Usma, jezero Burtnieki, dendrologický park Daugavy ve městě Skrīveri, pozůstatky hradu, Historické muzeum a klasicistní zámek Durba z 19. století ve městě Tukums, zámek z 19. století a Lesní muzeum v městečku Valdemärpils, luteránský kostel sv. Šimona z 13. století ve městě Valmiera, livonský hrad z 13. století a socha krokodýla v městečku Dundaga.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Lotyšska

Klasický poznávacíBaltský okruh + Helsinky
1. den: odjezd z Prahy odpoledne (Br, Sv, VM, Li, HK, Pa Po, za 250 Kč Olomouc), tranzit přes Polsko 2. den: litevské hlavní město VILNIUS (Vilno, UNESCO), Staré město, kostel sv. Petra a Pavla, katedrála 3....
Klasický poznávacíLitva, Lotyšsko, Estonsko
Popis VILNIUS • TRAKAI • SIAULIAI • RIGA • OSTROV SAAREMAA • TALLINN • PARK LAHEMAA • KÄSMU Cena zahrnuje • leteckou dopravu tam do Vilniusu a zpět z Tallinnu • letištní taxy a odbavení zavazadla •...
Klasický poznávacíMalý Okruh Pobaltím
Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně...
Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně...
Za poznáním Petrohradu a pobaltských republik se tentokrát vypravíme lodí ze švédského Stockholmu, poplujeme Baltským mořem s lodní společností Viking Line, navštívíme Helsinki i oblast Savonlinny ve finské...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045