Římské Koloseum, Itálie

Kypr - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd na KyprNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů na Kypr? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd na Kypr 2018 - ilustrační fotografie

>Ostrov Kypr je poměrně velký. Měří 240 km od západního pobřeží na východ a 96 km od jižního pobřeží na sever. Kyperské pobřeží je dosti členité. Pohoří Pentadaktylos se táhne od severu na jih, dosahuje výšky skoro 1000 metrů nad mořem. Na jihu se nachází pohoří Troodos s horou Olympos, která měří více jak 1900 metrů. Mimo stále krásného počasí a překrásných pláží, zde naleznete velice zachovalé historické památky.

Počasí na Kypru je poměrně stálé, převážně slunečné. Jarní teploty se pohybují mezi 15-25°C, v červenci a srpnu dosahují teploty až úctyhodnochých 40°C. Na Kypru jsou velmi krásné a různorodé pláže poskytující klientům veškerý komfort. Průzračné moře, krásné zátoky a skalnaté výběžky jsou ideálním místem pro milovníky potápění.

Chcete-li na Kypru strávit klidnou a pohodovou dovolenou spíše v soukromí, vydejte se na západní pobřeží. Zde naleznete spousty odlehlejších a poklidných zátok, které splní vaše představy o klidu. Za zmínku stojí překrásná korálová pláž Coral Bay, ležící v oblasti Pegeia. Další krásná pláž je Phinikoudes, Karonissos a pláž Guvernerova.

Ostrov Kypr mám svůj specifický symbol, kterým je kyperský muflon. Je to druh divoké ovce žijící v lesích na západě pohoří Troodos. Ale na ostrově žije spousty dalších vzácných druhů exotických zvířat. Proto je také velice oblíbený mezi potápěči, kteří fotografují zdejší fascinující podmořský svět.

Poznávací zájezd na Kypr 2018 - ilustrační fotografie

Vnitrozemí je ideální lokalitou pro milovníky pěší turistiky, cykloturistiky a historie. Rozhodně stojí za to navštívit hlavní město Kypru, Nikosii. Zde uvidíte lidovou architekturu při procházce starým městem a nebo můžete navštívit katedrálu sv. Jana ze 17. Století. Město Kyrenia skrývá malebný přístav, kde se nachází pevnost v jejímž muzeu je nejstarší vrak lodi na světě i s nákladem, který loď převážela.

Další překrásnou zastávkou je město Famagusta, které je obehnané mohutnými středověkými hradbami. V historickém centru města stojí za návštěvu katedrála sv. Mikuláše. Ve městě Pafos je k vidění archeologický park s mozaikami a sloup apoštola Pavla u kostela sv. Kyriaki. Takto bychom mohli pokračovat ještě dlouho ve výčtu zajímavých míst na Kypru, proto neváhejte a přijeďte se o kráse ostrova přesvědčit na vlastní oči.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy na Kypr

Klasický poznávacíKypr - Ostrov Dvou Tváří
- řecká i turecká část Naše novinka Vás zavede na malebný z historického hlediska velice zajímavý ostrov Kypr. Připravili jsme pro Vás velice podrobný zájezd za památkami, kulturou a přírodou tohoto pěkného...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045