Římské Koloseum, Itálie

Kolumbie - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do KolumbieNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Kolumbie? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Kolumbie 2018 - ilustrační fotografie

Kolumbie je státem nacházejícím se na severozápadě Jižní Ameriky. Jejími sousedy jsou Brazílie, Ekvádor, Panama a Venezuela. Je proslulá svou prvotřídní kávou, překrásnou přírodou, deštnými pralesy Amazonie, bílými písečnými plážemi, jedinečnou koloniální architekturou a stále hrozícími vulkány. Kolumbie je pro nás turisty ještě stále záhadou. Už v dávných dobách sem přijížděli Španělé za vidinou zlata a drahokamů skrytých v bájné zemi El Dorado. Má ale i svou stinnou stránku a tou jsou nechvalně proslulé drogy a s tím spojené nebezpečí v některých částech země. Proto se doporučuje dbát opatrnosti a vyhýbat se pochybným městským čtvrtím a odlehlým místům.

Hlavním městem je Bogota ležící v samém srdci Kolumbie na náhorní plošině v pohoří Andy. Často se ji přezdívá "Athény Jižní Ameriky". V centru města můžete obdivovat mnoho budov ovlivněných koloniální architekturou a zajímavé moderní výškové budovy. Kousek odtud se nachází dům kolumbijského osvoboditele Simona Bolívara. Dále ve městě naleznete kostel Iglesia de Santa Clara, kostel Iglesia de San Ignacio, obrovskou botanickou zahradu Jardin Botánico José Celestino Mutis, zázraky opředený vrchol Cerro de Monserrate, Muzeum zlata s jedním z největších smaragdů světa, Historické muzeum, Planetárium, univerzitu Santa Tomas z 16. století a univerzitu Xavier ze 17. století. Dále musíte navštívit historické centrum města La Candelaria ovlivněné španělskou koloniální architekturou. K vidění je zde kostel San Francisco, katedrála Primada, kostel Del Carmen či kostel San Agustín. V okolí města je ještě možné spatřit jezero Laguna de Guativita či vodopády Tequendama.

Druhým největším městem země je Medellín nacházející se v Aburrajském údolí. Krásný výhled na město se vám naskytne z vrcholku El Cerro Nutibara. Ve městě naleznete Metropolitní katedrálu, Muzeum umění "Museo de Antioquia", Univerzitní muzeum, Muzeum spisovatele Fernanda Gonzálese, muzeum Museo Interactivo EPM, Etnografické muzeum Miguela Angel Builese, Muzeum moderního umění, krásné sochy v Plaza Botero a na El Cerro Nutibara, park Parque de los Deseos s Planetáriem, park Parque de los Pies Descalzos, koloniální a republikové budovy v parku Plazuela de San Ignacio, kostel La Candelaria, atraktivní park Parque de Boston, botanickou a zoologickou zahradu, staré železniční nádraží Ferrocarril de Antioquia, budovu EPM a budovu Edificio Coltejer.

Poznávací zájezd do Kolumbie 2018 - ilustrační fotografie

Na západě země se nalézá třetí největší město Santiago de Cali. Prohlédnout si tu můžete dochovalé historické jádro města s dominantním náměstím La Plaza de Caycedo, kostel La Merced, kostel La Ermita, katedrálu, Justiční palác, budovu El edificio Otero, krásné parky a muzea.

Asi nejvyhledávanějším turistickým cílem je město Cartagena nalézající se na severu země na pobřeží Karibského moře. Je proslavené svou bohatou historií a krásou. Celé město je obehnané ohromnými hradbami, za jejichž zdmi na vás čekají kostely, kláštery, paláce a překrásné domy. Díky své jedinečnosti se nachází na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Například tu naleznete španělský koloniální přístav, palác Palacio de la Inquisición, katedrálu, Jezuitskou kolej či budovu Casa del Morqués. V okolí města ještě objevíte mnoho bechderoucích španělských pevností jako například Castillo de San Felipe de Barajas ze 17. století či nádherné korálové útesy.

Další zajímavé město na vás čeká v deltě řeky Magdalena. A to město Barranquilla, kterému se přezdívá "Zlatá brána Kolumbie". Mnoho lidí sem láká každoroční konání karnevalu Carnaval de Barranquilla, který je jedním z největších na světě a též je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO. Vidět zde můžete jedinečnou budovu divadla Teatro Municipal Amira de la Rosa či uměleckou galerii Musoe de Arte Moderno de Barranquilla.

Poznávací zájezd do Kolumbie 2018 - ilustrační fotografie

Na severu země ještě objevíte město Santa Marta s haciendou Quinta de San Pedro, kde zemřel Simon Bolívar, muzeem Tayrona a muzeem Museo del Oro. Avšak nejzajímavější je zde pořádaný 6-ti denní trek do Ztraceného města ukrytého hluboko v džungli. Toto město bylo objeveno v 2. polovině 20. století zloději pokladů, kteří zde ukradli, co mohli. Ztracené město pochází z roku 800 a skládá se z více než 150 kamenných teras s různými stavbami a schody na vrcholcích hor. Ještě v okolí Santa Marty můžete navštívit vesničku Taganga či národní park Sierra Nevada de Santa Marta.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Kolumbie

Jedná se o osmidenní okružní plavbu Karibikem s několika zastávkami na pevnině. Tento typ plavby je ideální pro ty, kteří chtějí kombinovat pobytový zájezd s možností krátkých poznávacích výletů na pevninu....
Vydejte se s námi do magické Kolumbie, která se právem vrací mezi hlavní turistické destinace. Pojeďte do země aktivních sopek, velkých řek a tropických pralesů, do světa zapomenuté koloniální krásy, k lidem,...
Klasický poznávacíUtajené Skvosty Kolumbie
BOGOTA – ZIPAQUIRÁ – LAGUNA GUATAVITA – VILLA DE LEYVA – LETICIA – AMAZONIE – PEREIRA – SALENTO – NEVADO DEL RUIZ –MEDELLIN – SANTA MARTA – NP TAYRONA – CARTAGENA DE INDIAS – OSTROVY ROSARIO. Doposud...
Klasický poznávacíVelký okruh Kolumbií
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045