Římské Koloseum, Itálie

Jemen - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do JemenuNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Jemenu? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Jemenu 2018 - ilustrační fotografie

Jemen se nachází na Arabském poloostrově a jeho sousedy jsou Omán a Saudská Arábie. Je to země plná dosud neobjevených klenotů, kde vám bude připadat jako by se zde zastavil čas. Tato pravlast kávovníku si získává své příznivce také díky pověstné arabské pohostinnosti, přívětivosti lidí a nevšedních krás ať přírodních či historických.

V dřívějších dobách vedla přes Jemen kupecká cesta jednoho z nejlukrativnějších obchodů. Byl to obchod s kadidlem a myrhou (pryskyřice). Velmi dlouho byla tato země izolována od okolního světa a proto je dnes vnímána jako dochované muzeum arabských tradic a kultury. Ve městech naleznete spoustu nádherných mešit, zdobených domů a paláců. Milovníky pohádek jistě nadchne oblast Maribu, kde mají možnost prohlédnout si archeologické vykopávky a palác princezny ze Sáby.

Dnešním hlavním městem je San’á. Toto město je prý nejstarší v Jemenu a zároveň patří k nejkrásnějším městům na světě. Pohled na starobylé domy z pálených cihel a bílé zdobené fasády vás v duchu přenese do doby Orientu a pohádek Tisíce a jedné noci. Ve městě byste měli navštívit zdejší tržnici nebo-li sůg. Prodávající zde nabízejí mnoho druhů nejrůznějšího zboží. Pokud se vám něco zalíbí určitě smlouvejte o ceně. Jemenci jsou na takové „handrkování“ zvyklí.

Poznávací zájezd do Jemenu 2018 - ilustrační fotografie

Na východě Jemenu je oblast Hadramaut. Až do roku 1935 byla úspěšně izolována a o celé území se sváděly vždy urputné boje. Je to úrodná část Jemenu a turisticky nejzajímavějším je město Šibám. Přezdívá se mu také pouštní Manhattan díky svým hliněným mrakodrapům. Tyto devíti podlažní budovy zde stojí už déle než půl tisíciletí jedna vedle druhé.

Tiháma je nížina podél pobřeží Rudého moře. V této nížině se nachází nenápadné město Zabid. Patří také mezi nejstarší města Jemenu a je to středisko vzdělanosti a náboženství. V Jemenu už od oku 631 za vlády Mohameda se zde začalo šířit náboženství zvané islám. Universita koránu, jež se zde nachází, se datuje do 9. století. Dále je tu k vidění dostatek mešit, i když z úctyhodného počtu 236 jich zbylo „pouhých“ devadesát.

Na rozsáhlé poušti Rub al Khali leží na jejím západním okraji město Marib. Právě přes toto město proudily v dávných dobách karavany zboží na sever. Dnes zde uvidíte zemětřesením poškozené a opuštěné mrakodrapy. Archeologové tvrdí, že pod těmito budovami se nachází pozůstatky bájného města princezny ze Sáby. Pokud sem zavítáte určitě navštivte ruiny sábských chrámů Slunce a Měsíce.

Poznávací zájezd do Jemenu 2018 - ilustrační fotografie

Nádherné královské město Jibla se nachází ve svahu. Toto starobylé místo vás zaujme jeho uličkami. V některých místech jsou tak uzoučké, že v nich sotva projde osel. K vidění je zde palác, kde přebývala královna Arva. Právě ona se zasadila o vznik některých zdejších mešit.

Nejkrásnější vesnice jsou v horách Džebel Haraz. Žijí zde ismailité, což je šíitská sekta. Často bývala terčem útoků od sousedů a tak jsou vesnice vesměs opevněny. Každoročně míří do tohoto místa ismailité ze všech koutů světa, protože se zde nachází poutní místo Al Hoteib. Díky islámskému náboženství je vstup do jemenských mešit zakázán. Jediné místo kde vás pustí dovnitř za poplatek a určitých podmínek je mešita v Taizu.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045