Římské Koloseum, Itálie

Japonsko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do JaponskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Japonska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Japonska 2018 - ilustrační fotografie

Japonsko je císařským ostrovním státem ve východní Asii. Často se mu říká země samurajů. Každoročně láká mnoho turistů ze západního světa, kteří jsou přitahování jeho exotikou, kontrastem moderních technologií s dlouholetými tradicemi, ruchem velkoměst, rozmanitostí vůní a chutí, krásou zenových chrámů a jinými památkami. Proto neváhejte a jeďte objevovat tuto přátelskou a zcela unikátní zemi světa.

Hlavním městěm je Tokio nalézající se na březích řeky Sumida, na ostrově Honšú. Převážně ve městě narazíte na obrovské mrakodrapy a moderní čtvrtě plné obchodů a restaurací. Ovšem můžete se zde těšit na historické skvosty vesničky Edo, která zde stávala v 16. století. Ze zajímavých budov tu nalezneme například Tokijský městský úřad s observatoří, z které je krásný výhled na město. Odpočinout si tu můžete v parku Ueno, který nabízí nejen klid, ale také mnoho svatyní, chrámů a muzeí. K vidění je zde například Tokijské národní muzeum, nejstarší ZOO země či pagoda ze 17. století.

Dále ve městě naleznete chrám Sensódži, chrám Zódžódži ze 14. století, unikátní Tokijskou věž, Císařský palác z 16. století, kamenný most Nidžúbaši z 19. století, Muzeum japonských lidových řemesel, zahradu Rikugien, Gotóovo muzeum umění a Muzeum sumó.. Asi 50 km od města se nachází město Kamakura s bronzovou sochou Velkého Buddhy ze 13. století, chrámem Hasedera skrývajícím sochu bohyně milosrdenství Kannon, svatyní Hačimangú sloužící jako Muzeum kamakurských národních pokladů a noho dalších skvostů.

Poznávací zájezd do Japonska 2018 - ilustrační fotografie

Druhým největším městěm je Jokohama nacházející se též na ostrově Honšú. Díky obrovskému zemětření v 1. polovině 20. století, zde bylo zničeno téměř celé město, ale postupem času se vzpamatovalo. Určitě byste se zde měli projít po nákupní čtvrti Minato Mirai 21. Jedná se totiž o zmodernizovanou část doků, která vás uchátí svou unikátností. Krásný výhled na město si užijete z vyhlídkové terasy nejvyšší budovy země Landmark Tower. Dále ve městě najdeme Jokohamské muzeum umění, Námořní muzeum NYK, most Yokohama Bay Bridge, chrám Kanteibjó z 19. století, Cizinecký hřbitov, muzeum Nissan Engine Museum, zahradu Sankeien s mnoha krásnými stavbami (například pagodou přivezenou z Kjóta).

Třetím největším městem je Ósaka ležící také na ostrově Honšú. K vidění je zde Ósacký hrad s Historickým muzeem, Národní muzeum umění, Muzeum orientální keramiky, uzeum lidských práv Liberty Ósaka Museum, Muzeum japonského lidového umění, mrakodrap Umeda s observatoří, chrám Šitennódži, Muzeum Suntory a Ósacké akvárium..

Navštívit můžete i město Kóbe nacházející se na západě ostrova Honšú. Prohlédnout si tu můžete park Nankin, čtvrť Kitanočó s unikátními domky z kamene, Muzeum města Kóbe, park Meriken s Kóbským námořním muzeem a výrobnu saké Kikumasamune Šuzó Kinenken.. V okolí města můžete objevit nádherné vodopády Nunobiki, horu Rokko a jedinečné lázně Arima Onsen ze 7. století. Na západě tohoto ostrova nesmíte vynechat chrámové město Kjóto s mnoha chrámy, svatyněmi a paláci, které je zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Nalézt zde můžeme Zlatý pavilon, chrám Tódži z 8. století, středověký buddhistický chrám Kiyomizu z 8. století, Kjótské národní muzeum, hrad Nidžó ze 17. století, chrám Ninnadži ze 17. století a svatyni Jasaka.

Poznávací zájezd do Japonska 2018 - ilustrační fotografie

Ve středu ostrova Honšú vás zaujme město Kanazawa. Vidět zde můžete zahradu Kenrokuen, vilku Seisonkaku z 19. století, pozůstatky Kanazawského hradu, svatyni Ojama, hliněný domek Nomura, Muzeum současného umění 21. století, Muzeum tradičních výrobků a řemesel prefektury Išikawa, Muzeum Honda, dům gejši Šimy z 19. století a chrám ninjů. Dále ve středu ostrova nalezneme město Takajama. Zde na vás čekají starobylé kupecké domky, chrámový komplex Higašijama, krásná čtvrť Sannomači, Muzeum lvích masek, muzeum Hirata Kinenkan a budova Takajama Džindža ze 17. století. Nedaleko odtud ještě můžete spatřit skanzen Hida.

Vynechat nesmíte ani ostrov Kjúšú a jeho největší město Fukuoka s věží Fukuoka Tower, Muzeem města Fukuoka, zenbuddhistickým chrámem Šófukudži z 12. století, svatyní Kušida z 8. století, Lidovým muzeem Hakata Mačija, Muzeem asijského umění a svatyní Sumijoši. Na západě tohot ostrova můžete navštívit 2. město, na které byla svržena během 2. světové války atomová bomba, Nagasaki. Prohlédnout si tu můžete Mírový park, Muzeum atomové bomby, kostel Urakami, Památník 26 mučedníků, Dedžimské muzeum, Most Brýlí, chrám Sófukudži ze 17. století, zenový chrám Kófukudži, svatyni Suwa tyčící se nad městem a tak poskytující panoramatický výhled na celé Nagasaki, Národní muzeum čínských dějin, Gloverův park s mnoha kamennými domky a sídly například Ringerovým či Gloverovým domem a katolický kostel Oura z 19. století. Hned vedle města se nachází napodobenina nizozemské vesnice Huis ten Bosch s typickými větrnými mlýny, krásnými kostelíky, dřevěnými domky a i vodními kanály. Mezi nejvyhledávanější atrakce zde patří kopie paláce královny Beatrix a nejvyšší kostelní věž Nizozemska.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Japonska

Klasický poznávacíJaponsko - Jižní Korea
Připravili jsme pro Vás zájezd do pro nás exotického Japonska. Uvidíte tam podivuhodnou směsici starobylého a moderního, tisícileté chrámy, čajové pavilonky vedle futuristických mrakodrapů. Vybrali jsme pro...
Klasický poznávacíOkruh středním Japonskem
Klasický poznávacíTo nejlepší z ostrova Honšú
Trasa zájezdu Tokio • NP Nikko • Mt. Fudži • Kyoto • Nara • Osaka
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045