Římské Koloseum, Itálie

Jamajka - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do JamajkyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Jamajky? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Jamajky 2018 - ilustrační fotografie

Jamajka je státem ležícím na stejnojmenném ostrově ve střední Americe. Snad každému se při vyslovení slova Jamajka vybaví exotika, rum a reggae. Tato překrásná země nám nabízí možnosti lenošení na bílých písečným plážích, potápění se a pozorování života na korálových útesech, vyražení na horskou túru či vychutnání si úžasné koupele pod průzračnými vodopády. A jelikož je historie země velmi bohatá, laká sem i milovníky památek, kteří zde mohou spatřit koloniální stavby a budovy ze 17. až 19. století.

Na jihovýchodním pobřeží ostrova nalezneme nejznámější a nejživější město Jamajky - hlavní město Kingston. Zdejší obyvatelé si velmi važí svých historických památek a proto zde nalezneme mnoho galerií a muzeií. Pokud byste chtěli projít celé město pěšky, budete na to potřebovat pár dní, ale stojí to za to. Svou prohlídku můžete začít v přístavu Kingston Harbour. Odkud se můžete vydat ulicí Ocean Boulevard směrem do centra města. Na konci ulice uvidíte jamajskou banku Nethersole Place a Muzeum mincí.

Nedaleko odtud se nachází kopie sochy Negro Aroused a jeho originál si můžete prohlédnout v Národním muzeu. Dále se vydejte k budově Národní galerií, kterou nemůžete minout. Ve městě ještě objevíte African Caribbean Institute, farní kostel Kingston, krásný park William Grant skrývající sochu královny Viktorie, budova Bramwell Booth Memorial Hall, kostel At. Andrew Scots Kirk z počátku 18. století, dům národního hrdiny Alexandra Bustamantea, Muzeum národní pozůstalosti, židovskou synagogu z 1. poloviny 20. století, park National Heroes Park, Muzeum jamajských obranných sil, farní kostel St. Andrew ze 17. století, Zoologické muzeum, Africké muzeum, muzeum Boba Marleyho, typické jamajské domy Devon, Jamaica a King´s či botanickou zahradu.

Poznávací zájezd do Jamajky 2018 - ilustrační fotografie

Na severozápadním pobřeží ostrova narazíme na historické město Falmouth. Srdcem města je náměstí Water Square s krásnou zahradou a fontánou. Navštívit zde můžete Historické a nákupní centrum Alberta George, ve kterém nakoupíte vše nezbytné na výlet či se dozvíte něco o koloniální éře ostrova v místním muzeu. Odtud máte na výběr ze dvou možností, buď se vydat k Phoenixským slévárnám z 1. poloviny 19. století nebo k krásnému jamajskému domu Thorpe. Teď se vraťte na náměstí a po Pobřežní ulici zamiřte k nejkrásnější budově města, gregoriánskému soudnímu dvoru z 1. poloviny 20. století.

Nedaleko odtud nalezneme budovu Policie z 1. poloviny 19. století, dům Barett či baptistickou kapli. Mezi další významné budovy patří anglikánský kostel sv. Petra z 18. století. V okolí města můžete nalézt plantáže cukrové třtiny, jeskyni Arawak, městečko Duncam s baptistickým kostelem z 19. století či Charles Swaby´s Swamp Safari s krokodýlí farmou či safari vesničkou.

V této části ostrova ještě navštivte významné město Montego Bay. Bohužel většina zdejších památek byla zničena hurikánem a požárem, ale i tak sem vyražte. Čeká tu na vás starý kamenný dům Gregorian House, památník The Cage z počátku 19. století, baptistický kostel Butchell z 1. poloviny 19. století, farní kostel sv. Jakuba, dům The Dome, budova radnice z 18. století, galerii a vilu Bellfield z 1. poloviny 18. století. Kousek od města se ještě nachází přírodní rezervace Montego Bay Marine Park s překrásnými mangrovníky.

Poznávací zájezd do Jamajky 2018 - ilustrační fotografie

Asi 50 km od města se nachází město Rio Bueno s kamenným mostem Bengal Bridge, anglikánským kostelem z 1. poloviny 19. století, baptistickým kostel z počátku 20. století a pozůstatkami pevnosti Dundas z 18. století. Pokud už zde budete nenechte si ujít šanci navštívit nedaleký pramen Bornoch Riverhead vyvěrající rovnou ze země a utvářející tak nádherné místo ke koupání.

Třetím největším městem Jamajky je Spanish Town ležící na jihu ostrova. Začít prohlídku můžete na "náměstí" s památníkem admirála Rodneyho z 18. století, Jamajským archivem historických dokumentů, koloniálním domem Shromáždění a gregoriánským Domem starého krále z 18. století. Dále tu nalezneme krásnou katedrálu St. Jago de la Vega z 1. poloviny 18. století, baptistický kostel, muzeum místní historie White Marl Arawak či klidný park Mulberry. V okolí města se můžete těšit na město Old Harbour s krásnou hodinovou věží ze 17. století, hrad Colbeck ze 17. století, vesničku Lluida Vale lemovanou plantážemi s cukrovou třtinou či jeskyni s 1300 let starými nástěnnými malbami v údolí Coleburns Gully.

Dále tu nalezneme město Black River s koloniální budovou Hendriki z 1. poloviny 19. století, farním kostelem Jana Evangelisty z 19. století a klasickými jamajskými budovami Invercauld Great House a Hotel Waterloo, město Portmore s pozůstatkami pevnosti Augusta z 18. století a ruinami pevnosti Passage, město Greenwood s nejslavnějším domem země Rose Hall z 18. století, domem Greenwood z 18. století a školou umění Boba Marleyho, městečko Tryall Estate s krásným vodním mlýnem, nedalekými vodopády Mayfield a minerálními prameny, vesnici Sandy Bay se starým domem Blue Hole Estate, ořístav Port Antonio s křesťanským kostelem, krásnými viktoriánskými budovami a ruinami pevnosti George z 1. poloviny 18. století, vesnici Negrill s nedalekým starým majákem, město Mandeville s anglickým parkem Cecil Charlton, rektorátem z 1. poloviny 19. století, kostelem sv. Marka z 18. století a vilou Bloomfield, městečko Lionel Town s anglikánským kostel Amity z 18. století a větrným mlýnem, rodné městečko Boba Marleyho Nine Mile s jeho muzeem, městečko Claremont s nedalekými ruinami hradu Edinburgh postaveného masovým vrahem Lewisem Hutchinsonem, vesničku Williamsfield s nedalekými továrnami na kávu - High Mountain Coffee Factory a čkoládu Chocolate Factory a vesnici Fellowship s nedalekou farmou Tamarid Hill, kde se můžete dozvědět hodně o farmářském životě.

Z přírodních krás nevynechejte botanickou zahradu Coyaba River Gardens, vodní kaskády Dunn´s River Falls, zajímavou zátoku Turtle Crawle Bay, vápníkové jeskyně Oxford Caves, přírodní park Ripon, zahradu orchidejí Martin Hill Orchid Sanctuary, přírodní rezervaci Alligator hole, krajinu Cockpit Country, Windsorské jeskyně, vápencové útesy Barbecue Bottom, hory Dry Harbour, údolí Cave Valley, kokosové plantáže Athenry Gardens, jeskyně Nonsuch Caves, vodopád Nanny, nejvyšší horu ostrova Blue Mountain Peak, národní park John Crow, národní park Hollywel, Královskou palmovou rezervaci, přírodní rezervaci Font Hill, ekopark Montpelier Blue Hole a lesní rezervace Gourie Forest Reserve.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045