Římské Koloseum, Itálie

Galapágy - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd na GalapágyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů na Galapágy? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd na Galapágy 2018 - ilustrační fotografie

Galapágy jsou souostrovím nacházejícím se v Tichém oceánu zhruba 1000 km západním směrem od pobřeží Ekvádoru. Je to velmi unikátní místo, kde si budete připadat jako v jiném světě. Můžete zde pozorovat prehistorická zvířata z pár centimetrů, jelikož se vůbec nebojí lidí. Známé jsou hlavně díky Charles Darwinovi, který zde studoval odlišnosti různých živočišných druhů a začal zde utvářet své proslulé teorie, které vedli k vydání jeho slavného díla O původu druhů. Tyto ostrovy jsou vyhlášeny národním parkem a zároveň jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Zde byste určitě nenašli moc historických památek, ale za to zde objevíte historický přírodní ráj. Jak už bylo řečeno, naleznete zde velké množství jedinečných zvířat jako je například želva galapážská, albatros, tučňák galapážský, kormorán galapážský, jestřáb galapážský, hnědí pelkikáni, holub galapážský, delfín, leguán růžový, rudý lávový krab, velryba, fregatka, lvoun a mnoho dalších.

Na těchto ostrovech se striktně musí dodržovat nekrmení zvířat, nefocení s bleskem, žádné odhazování odpadků, nesmí se zde cokoliv sbírat, chodit můžete jen po určených trasách a nesmíte se zde pohybovat bez průvodce. I když se to zdá jako malichernost, má to svůj důvod. A to fakt, že největší hrozbou pro tento ráj jsou právě lidé. Ti sem dovozli různé druhy zvířat jako například potkany a psy, kteří bohužel zabíjeli mláďata a ničili hnízda. Opravdu velkým zážitkem je zde potápění. Můžete zde pozorovat ryby podivných tvarů a barev, okolo vás kroužící žraloky galapážské, hrající si lachtany a lvouny či unikátní okřídlené manty.

Poznávací zájezd na Galapágy 2018 - ilustrační fotografie

A jak může váš výlet po Galapágách vypadat? Nejdříve můžete navštívit ostrov Daphne, kde na vás čekají lachtani, pelikáni, plameňáci či rudý lávový krab. Poté se můžete přesunout na ostrov Santa Cruz do městečka Puerto Ayora, kde na vás čeká Výzkumná stanice Charlese Darwina, na které se například starají o uchování rodu želvy sloní. Ostrov Santa Cruz je zeleným rájem s jedinečnými krátery, zajímavými lávovými tunely a lze i zde navštívit želví farmu. Milovníci ptáků si přijdou na své na ostrově Genovesa. Vyfotit si zde můžete fregatky, burňáky, tereje, racky a spoustu dalších opeřenců.

Dále zajeďte na ostrov Santiago, který díky černým lávovým kamenům připomíná měsíční krajinu. Vidět zde můžete leguány mořské, volavky lávové či kraby galapážské. Vynechat nesmíte ani nejkrásnější ostrov Bartolomé, jehož dominantou je skalnatá jehla tyčící se z moře - Pinnacle Rock a jenom zde můžete spatřit tučňáky galapážské. A posledním místem se může stát ostrov Seymour, na kterém můžete spatřit vyhřívající se leguány galapážské.Tak neváhejte a rozjeďte se do ráje na zemi netknutého lidskou rukou.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy na Galapágy

QUITO – LA MITAD DEL MUNDO – OTAVALO – TERMAS DE PAPALLACTA – NP COTOPAXI – SAQUISILLÍ – LAGUNA QUILOTOA - CHIMBORAZO - GALAPÁGY Navštivte s námi malou zemi na rovníku, jejíž historie je úzce spjatá s Peru...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045