Římské Koloseum, Itálie

Finsko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do FinskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Finska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Finska 2018 - ilustrační fotografie

Finsko je zemí nacházející se na severovýchodě Evropy, na Skandinávském poloostrově. Jeho sousedy jsou Rusko na východě, Švědsko na severozápadě, Norsko na severu a na moři sousedí s Estonskem. Je sedmou největší zemí světa. Často se mu přezdívá "země ticha" či "země tisíců jezer a ostrovů". Klid a pohoda zde obklopují nedotčenou přírodou, která je hned po Islandu druhou nejseverněji položenou zemí světa. Zhruba jedna třetina Finska se nachází za polárním kruhem. Povrch je zde převážně tvořen nížinami. Nalezneme zde asi 188000 jezer a asi 180000 ostrovů, z nichž pouze zhruba 81000 se nachází přímo v moři. Kromě jezer zdejší krajině dominují rozlehlé borovicové, smrkové a březové lesy.

Zdejší obyvatelé jsou stejně jako příroda velmi klidní a pohodoví. I když Finsko po dlouhou dobu nepatřilo mezi turisticky nejvyhledávanější destinace, v posledních letech jeho přírodní krásy lákají stále více cestovatelů, kteří si sem jezdí splnit sen o nádherné panenské přírodě. Velmi lákavé jsou zdejší překrásné národní parky, které jsou přímo bechderoucí či unikátní Laponsko, jemuž se neřekne jinak než "země věčného ledu a sněhu". A navíc se můžeme těšit na zajímavé památky, poznat zdejší historii a kulturu a užít si tak nezapomenutelnou dovolenou.

Hlavním městem jsou Helsinky nacházející se na jihu země. Je unikátním přímořským městem tvořeným mnoha zálivy, nádherně členitým pobřežím a nespočtem menších ostrůvků. Centrum města tvoří rozsáhlé náměstí Senaatintori lemované budovami z 19. století. Hlavním domanintou je zde neoklasicistní katedrála Tuomiokirkko se sochou Alexandra II. Vychutnat si zde můžete i nádherný výhled na město. Nedaleko odtud se nachází koncertní hala Finlandia talo či chrám Zesnutí Panny Marie. Určitě zde musíte podniknou výlet lodí na ostrov Suomenlinna s pevností, jež je zapsána na Seznamu světového kulturníh dědictví UNESCO. Patří mezi nejvyhledávanější atrakce města.

Poznávací zájezd do Finska 2018 - ilustrační fotografie

Kousek odtud se nachází ostrov Katajanokka s pravoslavnou Uspenskou katedrálou z 19. století. Ve městě můžeme navštívit mnoho muzeí a galerií. Například muzeum finského umění Ateneum, muzeum současného umění Kiasma, Městské muzeum, Misionářské muzeum, Národní muzeum či Mannerheimovo muzeum. Dále zde můžeme nalézt dřevěný kostel Vanha Kirkko z 1. poloviny 19. století s krásným parkem, novogotický kostel sv. Jana, sklaní chrám Temppeliaukio z 20. století, prezidentský palác, sochu Havis Amanda či Sibeliův památník. Na ostrově Seurasaari můžete vidět skanzen tradiční architektury, a dále se také můžete vydat na ostrov Korkeasaari ukrývající zoologickou zahradu. Pokud se vydáte do Helsinek, nesmíte také opomenout návštěvu pravé finské sauny. Opravdovým zážitkem je historická sauna Kotiharjun.

Na jihu země můžete ještě navštívit přístavní město Hamina. Zde je k vidění renovovaný středověký Mariánský kostel, kostel sv. Jana z 19. století, pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla, radnici z konce 18. století, Městské muzeum či historická tvrz z 18. století. Asi 65 m odtud se nachází historická vesnička Verla z 19. století s unikátními mlýny, která je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dále se vydejte do přístavního města Kotka. Zde na vás čeká akvárium Maretarium, krásný vodní park, Oblastní muzeum Kymenlaakso, nedaleké Námořní muzeum, pravoslavný kostel sv. Mikuláše či pevnost Slava z 18. století na ostrově Kukouri.

Dále v této části země můžete nalézt historický přístav Hauensuoli se skalními rytinami z 15.- 16. století a zachovalými vraky tří lodí, muzeum hodin Kellomuseo ve městě Espoo, luteránskou katedrálu Porvoou z 16. století ve stejnojmenném městě, Národní park Nuuksio, 4. největší evropské jezero Saimaa či se můžete vydat pobavit do největšího tropického vodního parku Skandinávie - Serena Water Parku.

Poznávací zájezd do Finska 2018 - ilustrační fotografie

Dále se můžeme vydat do Západního Finska. Zde je hlavním městem 5. největší finské město Turku. Patří mezi nejnavštěvovanější místa země, možná tomu i pomáhá fakt, že v minulosti bylo i hlavním městem Finska. Je označováno za "vstupní bránu do Finska". Dominantou a největším lákadlem města je středověký hrad z 13. století s Muzeem historie středověkého Turku. Dále zde můžeme nalézt renovovanou katedrálu Tuomiokirkko z 13. století, náměstí Vanha Suurtoti se starou radnicí, skanzen a muzeum uměleckého řemesla Luostarinmäki na kopci Vartiovuori, pravoslavný kostel Brinkhall Manor, kostel Kakskerta, kostel Martin, Námořní muzeum, Muzeum biologie, hudební Sibeliovo muzeum, Muzeum archeologie Aboa Vetus, Muzeum současného umění Ars Nova, Muzeum Farmacie či Muzeum přírody.

Na západě země můžete nalézt 3. největší finské město Tampere. K vidění je zde středověký kostel z 16. století, kostel Vanha Kirkko z 1. poloviny 19. století, knihovna Metso, katedrálu Tuomiokirrko z počátku 20. století, Kalevský kostel, Alexandrův kostel z konce 19. století, muzeum V. I. Lenina, Městské muzeum, Muzeum panenek a kostýmů či Muzeum pohadkových bytostí Mumínků. Spousty zábavy si můžete užít ve zdejším zábavném parku Särkänniemi. Asi 50 km odtud se nachází lázeňské městečko Ikaalinen s krásným kostelem, Historickým muzeem městečka a Muzeem finských lidových nástrojů. Nedaleko odtud se můžete vydat na procházku do Národního parku Seitseminen. Asi 85 km od Turku se nachází přístavní město Rauma. Proslailo se díky překrásné, ručně vyráběné krajce.

Za návštěvu stojí Staré město - Vanha Rauma, které je největším dřevěným městěm ve Skandinávii a je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Ve městě si nesmíte nechat ujít návštěvu tržiště Kauppatori, radnice Vanha Raatihuone z 18. století s Městským muzeem, kamenného kostela sv. Kříže z 15. století, muzea Marela, muzea Kirsti, muzea keramiky Savenvalajan Verstas, Muzea umění, Nmořního muzea, usedlosti Naolmäki s 300 let starou branou, rodného domu Alfreda Kordelina či repliky rozhledny Kiikartorni. Odtud se můžeme vydat do asi 45 km vzdáleného města Pori. Proslulé je svým každoročním jazzovým festivalem. Nalézt zde můžeme novogotický kostel Keski-Pori z 19. století, Mauzoleum Juselius, muzeum Satakunta a muzeum moderního umění Pori Taidemuseo.

Asi 66 km od Tampere na nás čeká město Hämeenlinna s dominantou hradu z 13. století, nádražím z 1. poloviny 20. století, krásným parkem Aulanko, Historickým muzeem, Muzeem tanků a Muzeem umění. Dále si na západě země nesmíte nechat ujít návštěvu města Lahti. K vidění je zde kostel sv. Kříže z 20. století, koncertní hala Sibelius Hall, Historické muzeum, Muzeum umění a plakátů, Muzeum rozhlasu a televize, krásný park Kariniemi s hudební fontánou či nedaleké Muzeum lyžování.

Ještě v západním Finsku můžeme nalézt krásný ostrov Vaskiluoto, malý ostrůvek Bengtskär s majákem ukrývajícím Muzeum majáků, Národní park Helvetinjärvi, druhé největší finské jezero Päijänne, jezero Näsi, pohřebiště z doby bronzové Sammallahdenmäki nedaleko obce Lappi, kostel Hattulan Pyhän Ristin Kirrko z 1. poloviny 14. století ve městečku Hattula, Vojenské muzeum v obci Parolā, Národní park Lauhanvuori, Národní park Kurjenrahka, kostel Petäjävesi z 18. století ve stejnojmenné vesničce, Národní park Patvinsuo a Národní park Kauhaneva–Pohjankangas.

Nyní můžeme vyrazit do Východního Finska, kde můžete navštívit největší dřevěný kostel světa Kerimäki z 19. století ve stejnojmenném městě, rozhlednu Puijo poblíž města Kuopio, Národní park Koli či Národní park Kolovesi. A ujít si nesmíme nechat ani návštěvu romantického města Savonlinna. Dominantou města je středověký hrad Olavinlinna z 15. století na břehu jezera. Dále zde nalezneme Oblastní muzeum, novogotickou katedrálu z 19. století s památníkem hrdinů a asi 16 km odtud můžete navštívit romantickou maurskou vilu Rauhalinna z konce 19. století.

V samém srdci země stojí za návštěvu město Jyväskylä, které je proslavené unikátní architekturou Alvara Aalta. Stalo se jakousi Mekkou milovníků architektury z celého světa. Nalézt zde můžeme Muzeum Alvara Aalta, Muzeum středního Finska, Mětské muzeum umění a Muzeum finských řemesel. Nebo můžete objevovat krásy Národního parku Isojärvi, Národního parku Pyhä-Häkki, Národního parku Salamajärvi či Národního parku Leivonmäki.

Předposlední oblastí Finska je Oulu. Halvní město nese stejný název. K vidění je zde městská katedrála z 18. století, Muzeum vozidel, muzeum Pateniemi Sawmill, botanickou zahradu, Muzeum umění, Arktickou galerii, Trhové náměstí, observatoř, krásný park Hupisaaret či Muzeum pod širým nebem Turkansaari. Dále v oblasti Oulu můžeme nalézt město Kalajoki, kostel Haukipudas z 18. století s krásnou zvonicí ve stejnojmenné vesničce, nejvyšší finský vodopád Hepoköngäs vzdálený asi 16 km od vesničky Puolanka, starý dřevěný kostel Kempele ze 17. století ve stejnojmenném městě, kostel Kiiminki z 18. století ve stenojmenném městečku, Národní park Oulanka, nejstarší dřevěný kostel Finska Muhos z 1. poloviny 17. století ve stejnojmenném městě, kostel a socha Per Braha v městě Raahe, rodný dům spisovatele Kalle Päätala v Taivalkoski, 2. nejstarší betonový most ve městě Ylivieska a Národní park Syöte.

Poslední oblastí Finska je Laponsko. O tom si ale přečtete v popisu Laponska.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Finska

Klasický poznávacíBaltský okruh + Helsinky
Poznávací zájezd do Finska a Norska s mnoha nenáročnými vycházkami. Je vhodný pro dovolenou s dětmi i pro seniory. Během období polárního dne zavítáme do oblastí za polárním kruhem, které se souhrnně...
1. den: odjezd z Prahy odpoledne (Br, Sv, VM, Li, HK, Pa Po, za 250 Kč Olomouc), tranzit přes Polsko 2. den: litevské hlavní město VILNIUS (Vilno, UNESCO), Staré město, kostel sv. Petra a Pavla, katedrála 3....
Zájezd Vás zavede nejen do Petrohradu a letních carských rezidencí Petrodvorce a Carskoje Selo, ale navštívíte i švédskou a finskou metropoli Stockholm a Helsinky.
Za poznáním Petrohradu a pobaltských republik se tentokrát vypravíme lodí ze švédského Stockholmu, poplujeme Baltským mořem s lodní společností Viking Line, navštívíme Helsinki i oblast Savonlinny ve finské...
Klasický poznávacíVelký Okruh Skandinávií
Velká cesta na daleký sever Evropy Vám umožní navštívit krásné oblasti Švédska, Finska a Norska. Navštívíme hlavní město Finska Helsinky a Švédska Stockholm. Na dalekém severu poznáte nekonečné finské lesy...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045