Římské Koloseum, Itálie

Filipíny - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd na FilipínyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů na Filipíny? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd na Filipíny 2018 - ilustrační fotografie

Souostroví Filipíny je tvořeno více než 7000 ostrovy a leží v jihovýchodní Asii. Díky její státní vlajce se zdá být příbuzná s Českou republikou, jen barvy jsou jinak seřazené. Filipíny jsou exotickou zemí kombinující nezapomenutelnou horskou scenérií ostrova Luzon s korálovými útesy ostrova Bocaray. Těšit se můžete na majestátní sopky, hlučné vodopády, překrásné krasové jeskyně a nejunikátnější systém rýžových teras světa. To ale není vše na milovníky historie tu čekají například bohatě zdobené špabělské katedrály.

Na východě ostrova Luzon se nachází hlavní město Manila. Kdysi v dobách španělské nadvlády se jí přezdívalo perla Orientu. Bohužel hodně zdejších památek bylo zdevastováno při bojích za nezávislost. Zachránit se podařilo například starodávnou čtvrť Intramuros obehnanou opevněním, která přináší možnost romantických procházek historickými uličkami. Dále ve městě můžete nalézt katolickou katedrálu z 20. století, kostel sv. Augusta ze 16. století s muzeem a augustiánským klášterem, nádhernou koloniální budovu Vila Manila s muzeem Bahay Tsinoy, pevnost Santiago s Památníkem obětem II. světového války, Filipínské kulturní centrum, Národní muzeum, Muzeum filipínských obyvatel, Metropolitní muzeum, interaktivní muzeum Pambata, univerzitu Santo Thomas s muzeem, muzeum Ayala, palác Malacanang s muzeem, Čínskou čtvrť, kamenné mosty Ayala, Makartur, Del Pan, Quezon a Johns, krásný park s planetáriem, japonskou zahradou či orchidariem, akvárium, zoologickou zahradu, zajímavé tžnice, moderní kostel Quiapo, neoklasicistní budovu pošty a baziliku San Sebastian. Zajímavým zážitkem je návštěva miniaturní vesnice Nayong Pilipino kopírující zajímavá místa a přírodní krásy Filipín. Vidět zde můžete například zmenšeninu spoky Mayon či zajít do některého ze zdejších muzeí.

V okolí Manily na nás čeká vesnice Las Pinas s kostelem San José skryvajícím jedinečné bambusové varhany, přístav Cavite s památečním domem Aquinaldo, kde byla vyhlášena nezávislost země, dále město Calamba s rodným domem hrdiny Josého Rizala a zábavním parkem Enchanted Kingdom, městečko Los Banos s botanickou zahradou Makiling a Muzeem přírody, termální lázně Alaminos, město San Pablo s nedalekými sedmi sopečnými jezery, mystická hora Banahaw, město Lucban s kostelem Louise z Toulouse z 18. století, městečko Tayabas s kostelem archanděla Michaela z 19. století a nedalekým kamenným mostem Malagunlong z 16. století, vodopády Magdapio, vesnice Villa Escudero s Muzeem kokosových plantáží, starobylé město Taal se španělskými koloniálními domky a bazilikou z 19. století a město Lucena s katedrálou sv. Ferdinanda a muzeem Quezon.

Poznávací zájezd na Filipíny 2018 - ilustrační fotografie

Na severu ostrova Luzon objevíte město Baguio. K vidění je zde katedrála Baguio, park Burnham, botanická zahrada a jeskyně Loudres s krásným výhledem na město. Dále tu nalezneme rybářské městečko Bolinario s kostelem sv. Jamese z konce 16. století, město Agoo proslavené zjevením Panny Marie, které bylo záhy popřeno a bazilikou, město San Fernando s taoistickým chrámem Ma-Cho, Archeologickým muzeem a krásným parkem Svobody, vesnici Tam-awan kmene Igorot, 2000 let staré rýžové terasy zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, město La Trinidad s nedalekým kostelem Bell, jeskyni Opdas, skálu Tinongchal, jeskyni Bangao, jezero Bulacao, město Sagada s nedalekým Údolím ozvěn a kostelem sv. Marie, věž Kiltepan, vodopády Bokong, tradiční vesnici Igototů - Demang, Ptačí vodopády, město Vigan zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO s katedrálou sv. Pavla z 16. století, arcibiskupským palácem, muzeem Segovia, muzeem Crisologo, krásnými koloniálními domy a kostelem sv. Maria.

Na severovýchodě ostrova Luzon musíte navštívit město Legapsi s nedalekými pozůstatky kostela Cagsawa zničeném při erupci sopky, město Daraga s barokním kostelem, jekskyně Hoyop-Hoyopan, horu Mayon, rybářské město Donsol, vodopády Maribina, historicky zajímavé město Virac, město Boac s dřevěnými koloniálními domky, muzeem a kostelem nacházejícím se na ostrově Marinduque a jeskyni Bathala.

Dalším ostrovem Filipín je Mindoro. Zde nalezneme město Puerto Galera s Muzeem archeologických vykopávek, vesnici kmene Mangyan, jeskyni Python, vodopády Tamaraw, rybářské město Bulalacao s obrovským kostelem a přírodní park Apo Tref Marine.

Poznávací zájezd na Filipíny 2018 - ilustrační fotografie

Podívat se můžete i na ostrovy Visayas. Na ostrově Pacijan navštivte město San Francisco s krásným náměstím. Jeskyni Tangub, jeskyni Bukilat a vodopády Panganuron jsou k vidění na ostrově Poro. Ostrov Bohol nabízí přístav Tagbilaran s katedrálou sv. Josefa z 18. století, vesnice Sikatuna s nedalekým návštěvím centrem Tarsier, město Baclayon s kostelem z 16. století a vodopády Tontonan.

Vynechat nesmíte ani ostrov Negros s městem Bacolod. Zde nalezneme Fontánu spravedlnosti, katedrálu San Sebastian, památník Neznámých vojáků, památník Theodroa Vinthera, sídlo Lizares-Rodriguez, krásnou radnici, kostel San Antonio, Karmelitánský klášter, svatyni St. Jude Thaddeus, kapli Barangay sang, památník papeže Jana Pavla II., muzeum Negrense De La Salle a muzeum Dizona Ramose. V okolí města můžete navštívit národní park Mt. Kanla a přírodní prameny Buro-Buro a Bucal-bucal.

A posledním ostrovem Visayasu, který musíte vidět, je Panay. Za prohlídku stojí město Iloilo City s opevněným chrámem Miag-ao, kostelem sv. Anny, věžá Veltry a katedrálou Jaro Metropolitan. Dále se na ostrově nachází kostel Naval nedaleko města Buenavista, vodopády Macopo, baptistický kostel ze 17. století ve městě Guimbal či vodopády Nadsadjan.

Na ostrově Mindanao můžete objevit "Město zlatého přátelství" Cagayan de Oro. Zde na vás čeká katedrála San Agustin, park Vicente de Lara, muzeum Museo de Oro, požární vež Divisoria, muzeum La Castilla a Muzeum tří kultur. V okolí tu ještě uvidíte vodopády Catanico či jeskyni Monique. Dalším zajímavým městem ostrova je Zamboanga. Známé jako "Město květin".Vynechat zde nesmíte pevnost Pilar ze 17. století, katedrálu Neposkvrněného početí z počátku 19. století, radnici z počátku 20. století, mešitu Taluksangay a Vodopády klidu. Z přírodních krás zde můžete spatřit jezero Sebu, jeskyni Silop, jeskyni Buenavista, jeskyni Makahambus či park Baliangao Wetland.

Ostrov Palawan přináší antrolopolické naleziště ve městě Tabon, podzemní jeskyně nedaleko města Port Barton, krásný záliv Honda, národní park St. Paul, Tabonské jeskyně.

Druhým největším městem Filipín je Cebu ležící na stejnojmenném ostrově. Dominantou města je bazilika Minore del Santo Nino z 16. století. Dále tu můžete vidět pevnost San Pedro z 16. století, pivovar San Miguel, taoistický chrám, muzeum a zmenšeninu amerického Bílého domu se sídlem vlády. Filipíny se pyšní ještě 3 památkami UNESCO a to mořským parkem Tubbataha Reef na ostrově Palawan, národním parkem Puerto Princesa a barokními kostely ve městech Miagao, Santa Maria a Manila.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy na Filipíny

Klasický poznávacíTo nejlepší z Filipín
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045