Římské Koloseum, Itálie

Ekvádor - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do EkvádoruNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Ekvádoru? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Ekvádoru 2018 - ilustrační fotografie

Co si představíte pod pojmem Ekvádor? Snad každý si vzpomene, že je zemí nacházející se někde v Jižní Americe. Někdo si vzpomene na to, že se nachází přímo na rovníku. Avšak téměř nikdo moc o této nádherné zemi neví. Ekvádor leží mezi Kolumbií a Peru. Matka příroda byla velmi velkorysá k této zemi. Nalezneme zde hned několik zcela různorodých zeměpisných zón s úplně jinou faunou a flórou. Můžete zde prozkoumávat husté deštné pralesy Amazonie ve východní části země, sdolat některou horu Ekvádoru, ledovec či sopku nebo jen odpočívat na nádherných písečných plážích lemovaných Tichým oceánem. Vždy zde můžete objevovat něco nového a budete si připadat jako v jiném světě.

Určitě nesmíte vynechat návštěvu unikátních Galapág, které jsou domovem prehistorických zvířat a mimo to jsou i jedním z nejúžasnějších míst na potápění celého světa. Bechderoucí příroda, mnoho národních parků a přírodních rezervací to ještě zdaleka není vše, co Ekvádor nabízí. Zkuste proniknout do tajemství hojné a krvavé historie Ekvádoru, jež byla matkou hned několika významných prastarých národů, mezi nimiž vynikají Inkové. Zůstaly po nich majestátní incké památky a mnoho archeologických nalezišť, které čekají na prozkoumání. Také zde můžete navštívit historická jádra měst pyšnící se úžasnou koloniální architekturou. Určitě neodmyslitelně k této zemi patří také proslulé festivaly a slavnosti, které sebou přinášejí krásné kroje, úžasné ohňostroje, náboženské průvody a zajímavé býčí zápasy. Ekvádor nabízí vše, co si jen žádostivý turista může přát.

Hlavním městem země je Quito nacházející se na severu země, na východním svahu stratovulkánu Pichincha. Zajímavostí je fakt, že je druhým nejvýše položeným městem světa. Historické centrum města je největší a zároveň nejzachovalejší v celé Americe. Proto se není ani čemu divit, že bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Nalezneme zde asi 130 monumentálních staveb. K vidění je zde bazilika del Voto Nacional z 19. století, klášter Los Padres Oblatos, Metropolitní katedrála z 16. století, kostel Tovaryšstva Ježíšova z 18. století, kostel a klášter sv. Františka ze 17. století, renesanční kostel El Sagrario a kostel Santo Domingo z počátku 17. století. Dominantou města je kopec El Panecillo s obří sochou anděla. Dále ve městě můžete navštívit nádherný park Metopolitano, park La Carolina, park El Ejido, park La Alameda s pomníkem Simóna Bolívara, prezidentský palác, Arcibiskupský palác, divadlo Teatro Surce z 19. století či Quitské muzeum. Nádherný výhled na město se vám naskytne z vrcholku stratovulkánu Pinchincha, kam vás vyveze lanovka El TelefériQo.

Poznávací zájezd do Ekvádoru 2018 - ilustrační fotografie

Asi 35 km severním směrem od města se nachází vesnička La Mitad del Mundo. Dominantou je zde obrovský památník postavený na místě, který označuje střed světa. Je zde též vyznačen rovník, který vede přímo skrz památník. Uvnitř se nachází Etnografické muzeum, které stojí za návštěvu. Od Quita se také můžete vydat do asi 17 km vzdálené přírodní rezervace Pululahua či do 20 km vzdálené zoologické zahrady. V okolí hlavního města asi do 100 km můžete ještě objevit Národní park Cotopaxi, stratovulkán Antisana, rezervaci Bellavista Cloud Forest, ekologickou rezervací Cayambe, venkovskou osadu Mindo, vulkán Illiniza či vyhaslou sopku Pasochoa.

Největším městem země je Guayaquil ležící v deltě řeky Guayas vlévající se do Tichého oceánu. Navštívit zde musíte nádhernou promenádu Malecón 2000 s věží Moorish a monumentem La Rotonda zobrazujícím setkání Simóna Bolívara a José de San Martína za účelem nezávislosti Jižní Ameriky. Dále musíte navštívit čtvrť Las Peñas s nádhernými barevnými kolonilními domky, ve kterých se skrývají kavárny, bary a prodejny suvenýrů. Dále je ve městě k vidění kostel sv. Františka z 18. století, kaple sv. Anny, maják, muzeum Museo Nahim Isaías, muzeum Museo Municipal de Guayaquil, muzeum Museo Arqueológico del Banco del Pacífico, Metropolitní katedrála z 20. století, park Centenario, park Seminario či neoklasický Palác vlády.

Dále můžete navštívit malé městečko Baños nacházející se ve vnitrozemí země. Prohlédnout si zde můžete kostel La Iglesia de la Virgen de Agua Santa. V okolí na vás ještě čeká Národní park Sangay, Národní park Llanganates, vodopády La Ruta de las Casacadas a sopka Tungurahua. Asi 115 km od hlavního města se nachází město Ambato. K vidění je zde krásné parky Juana Montalva, Cevallos a de la Familia, dům Juana Leóna Mery, katedrála z 18. století, budova knihovny, muzeum Museo de Ciencias Naturales Hector Vasque a Místní muzeum. Asi 52 km severním směrem odtud se nalézá město Riobamba. Nalézt zde můžeme několik muzeí, například muzeum Ateneo de Chimborazo či muzeum Arte Religioso de la Concepción, dále katedrálu, baziliku del Sagrado Corazón de Jesús, kostel La Merced, Kostel San Antonio, kostel San Alfonso, památník Luise Costalese, kostel Iglesia de la Concepción, sochu Neptuna či krásný Maldonadův park. Odtud se můžete vydat vlakem po trase "Ďáblův nos", která byla známá jako "nejobtížnější železnice světa", skrz zajímavé vesničky až do města Alausi. Ve středu země také nesmíte opomenout městečko Tena s nedalekým deštným pralesem, Národním parkem Sumaco Napo-Galeras, biologickou rezervací Jatun Sacha, městečkem Misahuallí a koloniálním městečkem Archidona.

Poznávací zájezd do Ekvádoru 2018 - ilustrační fotografie

Třetím největším městem země je Cuenca nacházející se na jihu země. Nalézt zde můžeme historické centrum země zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO, katedrálu Iglesia de El Sagrario z 16. století, neogotickou Metropolitní katedrálu, park Abdona Calderona, klášter El Carmen de Asunción ze 17. století, klášter a muzeum La Concepción, Dům ekvádorské kultury, muzeum Remigio Crespo Toral, kostel Santo Domingo, Muzeum domorodých kultur a Muzeum Ústřední banky. V okolí města můžeme nalézt ruiny inckého města Ingapirca s malým muzeem, Národní park El Cajas, městečko Azogues, osadu Cañar či městečko Molleturo. Na jihu země ještě můžeme nalézt například nejstarší koloniální město Loja. K vidění je zde Muzeum hudby a kultury Pio Jaramillo Alvarado, Archeologické muzeum, muzeum Madres Conceptas, muzeum Hidalgo de Procel, katedrála z 19. století, městské brány z 16. století, kostel San Francisco z 16. století, kostel Santo Domingo z 19. století, kostel San Sebastian z 19. století, památník Bernarda Valdiviesa, památník Bolívara, památník Pió Jaramilla a krásné parky Jipiro, La Banda či Pucará de Podocarpus. Nedaleko města se nachází i botanická zahrada Reynaldo Espinoza. Odtud se můžeme vydat do asi 45 km vzdálené vesničky Vilcabamba. Zde je k vidění krásný kostel na hlavním náměstí a nedaleká přírodní rezervace Rumi Wilco.

Dále můžete navštívit přístavní město Manta na západě země. Turisty sem lákají převážně krásné pláže El Murciélago, Santa Marianita či San Lorenzo a také nedaleké městečko Montecristi pocházející z počátku 17. století s nádhernou koloniální architekturou.

Na severu země můžete nalézt indiánské městečko Otavalo. Je směsí historie, zvyků, kultury a folklóru. A čeká tu na nás nádherná přírodní scenérie, široká etnická rozmanitost, kmenové zvyky a úžasná zručnost v umění a řemeslech místních obyvatel. Určitě musíte zajít na místní trh, který hraje všemi barvami a koupit si zde můžete vše od oblečení přes šperky až po ručně malované výrobky, koření či sýrové potraviny. V okolí můžeme ještě vidět vodopád Las Cascadas de Peguche či nádherné jezero Cuicocha. Asi 22 km severovýchodníms měrem odtud se nachází koloniální město Ibarra s nádhernými parky Moncayo a La Merced, několika muzeí, Domem kultury a zajímavými trhy. Dále v zemi můžeme nalézt Národní park Yasuní, Národní park Podocarpus, Bilologickou rezervací Limoncocha či Národní park Cuyabeno.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Ekvádoru

QUITO – LA MITAD DEL MUNDO – OTAVALO – TERMAS DE PAPALLACTA – NP COTOPAXI – SAQUISILLÍ – LAGUNA QUILOTOA - CHIMBORAZO - GALAPÁGY Navštivte s námi malou zemi na rovníku, jejíž historie je úzce spjatá s Peru...
Klasický poznávacíPeru - Ekvádor
Klasický poznávacíVelký okruh Ekvádorem
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045