Římské Koloseum, Itálie

Bosna a Hercegovina - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do Bosny a HercegovinyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Bosny a Hercegoviny? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Bosny a Hercegoviny 2018 - ilustrační fotografie

Bosna a Hercegovina je federativní republika nacházející se na Balkánském poloostrově. Dělí se na Federaci Bosny a Hercegoviny a Republiku srbskou. Patří mezi nejjedinečnější a nejpestřejší země Evropy. Díky tomu, že se zde soustřeďují různé náboženské vlivy například křesťanské, pravoslavné, islámské či židovské. Dosáhla zde vrcholného rozvoje architektura, sochařství a hudba. Pokud se sem rozhodnete vyrazit, jistě nebudete litovat. Nachází se zde mnoho historických památek z různých období. Mezi ty nejstarší zde dozajista patří jeskynní malby nalézající se v blízkosti městečka Stolac či více než 4000 let staré archeologické naleziště v městě Butmir. A to není vše, protože celá tato země skrývá ještě mnoho přírodních krás a zajímavostí.

Hlavním městem je Sarajevo nacházející se téměř uprostřed země. Díky tomu, že se zde vystřídalo mnoho kultur a náboženství, je toto město velmi bohaté na historické památky. Dominantou města je budova Sarajevské knihovny z 19. století. Dalšímni významnými památkami města jsou Ali-pašova mešita z 16. století, Adil-begova mešita z 20. století, Carova mešita z 16. století, Ferhadova mešita z 16. století, Hadžijská mešita z 16. století, impozantní Gazi Husrev-begova mešita z 16. století, mešita šejcha Magrida z 18. století, mešita Muslichudina Čekrečkiji z 1. poloviny 16. století, muslimský klášter Sinanova tekije ze 17. století, Aškenazská synagoga z počátku 20. století, novogotická katedrála srdce Ježíšova z 19. století, pravoslavná katedrála z 19. století, kostel sv. Vincence z Pauly z 19. století, kostel sv. Cyrila a Metoděje z 19. století, kostel sv. Antonína z 20. století, kostel sv. Archanděla Michaela a Gabriela z počátku 16. století, Kozí most asi z 16. století, Starý a Nový židovský chrám, Latinský most z 16. století, tradiční bosenský šlechtický Svrzův dům z 18. století, Zemské muzeum, Muzem Sarajeva a Národní divadlo. Jak můžete vidět památek tu na vás čeká až až. Vynechat zde nesmíte ani návštěvu Baščaršijského náměstí s krásnou kašnou, které je obklopeno tradičními řemeslnými dílnami.

Druhým největším městem země je Banja Luka nalézající se na řece Vrbas. Je nádherným zeleným městem vyhledávaným jak milovníky přírody, tak památek. K vidění je zde katedrála St. Bonaventure z 20. století, palác Banski Dvor z 1. poloviny 20. století, pravoslavné kláštery Gomionica a Moštanica ze 16. století, mešita Ferhat-Pasha, Vrbaský hrad ze 14. století, unikátní katakomby a trapistický klášter.

Poznávací zájezd do Bosny a Hercegoviny 2018 - ilustrační fotografie

Na jihu země můžeme navštívit město Mostar, které bylo nejvíce bombardovaným bosenským městem během války. Jeho dominantou je světově proslulý Starý most z 16. století, který je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dále zde můžeme nalézt muzeum Starý most, krásný turecký dům Muslibegovica z 18. století, Historické muzeum Hercegoviny, mešitu Koski Mehmed Pasha ze 17. století, mešitu Karadjoz-Bey z 16. století, zajímavý hřbitov a turecký dům Biscevica.

Dalšími zajímavými místy a památkami jsou poutní kostel ve městě Međugorje, klášter Liplje ze 14. století a Ortodoxní galerie umění a muzeum ve městě Teslič, jeskyně Rastuša, Čaršijska mešita a dům Hadžimazića ve městě Zenica, nekropole s náhrodními kameny z 13. až 16. století ve vesnici Radimlje, vodopády Kravica, národní park Kozara, údajně jedna z nejstarších pyramid světa Visočica tyčící se nad městečkem Visoko, vodopád Štrbački buk, Klášter Stuplje zasvěcený archandělovi Michaelovi ze 13. století v obci Prnjavor, mešita Šarena z 19. století a rodný dům spisovatele Iva Andriče s muzeem ve městě Travnik, národní park Sutjeska, pravoslavný klášter Tvrdoš nedaleko města Trebinje, pramen Vrelo Bune a zřícenina pevnosti hercega Stjepana u městečka Blagaj, mešita Hadži Aliho z 16. století, hodinová věž ze17. století a středověký hrad ve městečku Počitelj, zřícený železniční most upomínající na vítězství partyzánů Tita ve městě Jablanica, kostel sv. Lukáše z 12. až 13. století, pozůstatky středověkého hradu a opevnění a krásný vodopád ve městě Jajce, ortodoxní klášter Ozren nedaleko města Doboj, jezero Balkana, národní park Blidinje, nejyvšší hora země Maglič, chráněná oblast a ptačí rezervace Hutovo Blato, pohoří Bjelašnica, pravoslavný kostel ve městě Banja Vrućica a etno vesnice Stanišići s tradičním vesnckým stylem života a náboženskými zvyky nedaleko města Bijeljina.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Bosny a Hercegoviny

Nejen přírodní krásy a památky UNESCO, ale i typický "folklór" v rozmanitosti kultur dotváří balkánské země v jejich neopakovatelné atmosféře. Pobytově poznávací zájezd vás zavede do zemí nádherných lesů...
V posledních letech je možné pozorovat rostoucí zájem o balkánský poloostrov. Rumunské Karpaty, bulharská horstva, Černá Hora i Albánie si již získaly nemálo příznivců. Spíše nenápadně se ale zatím...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045