Římské Koloseum, Itálie

Bolívie - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do BolívieNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Bolívie? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Bolívie 2018 - ilustrační fotografie

Uzavřená a izolovaná v samém srdci Jižní Ameriky, taková je Bolívie. Táhne se od majestátních ledem obklopených vrcholků a pustých vyvýšených pouští And až po bujné deštné pralesy a ohromné savany v povodní Amazonky. Často se jí přezdívá "Tibet Ameriky" díky rozmanitosti krajin a podnebí. Je to země s největším počtem původních obyvatel a asi v 60% populace koluje v žilách pravá indiánská krev. Poznávací zájezdy tak můžete strávit v duchu indiánských tradic. Bolívie je takovou směsicí překrásné a tajemné přírody, koloniálních památek, pozůstatků zaniklých civilizací a pestrého kulturního života.

Oficiálním hlavním městem je Sucre. Je povážováno za jedno z nejvýše položených měst, protože leží v nadmořské výšce 2790 metrů. Patří mezi města, která si nejlépe dochovala španělskou architekturou. Nalezneme zde krásná malá náměstí, zahrady a parky s překrásnými kašnami, které dohromady vytváří dokonalý celek. Většina budov má bílé zdi a proto se mu často přezdívá "Bílé město". Nachází se zde mnoho církevních staveb z 16. století například kostel Iglesia de San Lazaro. V okolí města můžete navštívit ještě zámek Glorieta z 19. století a paleontologické naleziště Cal Orko. O 60 km dále se zastavíme v městečku Tarabuco, které je známé svou velmi dlouhou tkalcovskou tradicí. Podívat se můžete také do místního muzea - Museo Textil Etnográfico.

Administrativně je hlavním městem La Paz nacházející se v kaňonu řeky Choqueyapu pod náhorní plošinou. Honosí se titulem nejvýše položeného města na světě. Před větry ho chrání Ilimani nejvyšší hora Bolívie, která měří okolo 6500 metrů. Na dně údolí se nacházejí převážně obchodní a rezidenční čtvrti bohatých obyvatel a pokud se vydáté příkrými uličkami směrem nahoru, dostanete se až k místům, kde žije původní indiánské obyvatelstvo. Určitě zajímavým zážitkem je návštěva místních trhů, kde si můžete zakoupit typická vlněná ponča, vyšívané šály či kožené výrobky. Centrem starého města je náměstí Plaze Murillo. Zde můžete vidět kostel a klášter Iglesia de San Francisco ze 16. století, prezidentský palác nebo budovu Casa de Pedro Domingo Murillo. Také tu můžete navštívit několik muzeí, které vám přiblíží Bolivii minulou i přítomnou Nedaleko od města se nachází údolí Valle de la Luna plné malých kaňonů a unikátních sklaních věžiček. Asi 80 km odtud se nachází ruiny starověkého města Tiwanacu, které jsou na seznamu UNESCO. V Bolívii máte možnost také lyžovat. Krásný ledovcový hřeben Chacaltaya s jediným lyžařským střediskem země se tyčí zhruba 30 km od La Pazu.

Poznávací zájezd do Bolívie 2018 - ilustrační fotografie

Ve městě Oruro se každoročně pořádá krásný karnevalový festival, který se snaží uristům příblížit folklórní tradice. Na jihu země je město Tarija. Vřelost a pohostinost místních obyvatel dala za vznik přezdívce "Hlavní město úsměvů". Nachází se zde tzv. cesta fosílií s kostmi dinosaurů, Archeologické a Paleotologické muzeum. Asi 21 km odtud se můžete pokochat pohledem na vodopády Chorros de Jurina a ve vzdálenosti 60 km od Tariji se nachází přírodní rezervace Sama. Ve středu Bolívie bychom doporučili zastávku ve městě Cochabamba. Můžete zde vidět tyčící se sochu Cristo de la Concordia na kopci San Pedro a největší tržnicí Jižní Ameriky - La Cancha.

Bolívie nám má opravdu hodně, co nabídnout a měst, které můžete navštívit je bezpočet. Určitě ale také nesmíme opomenout krásy zdejší krajiny. Bahenní gejzírové pole Sol de Mañana na jihozápadě země je také jednou z místních atrakcí pro turisty. Pak bychom doporučili navštívit Národní park Noel Kempff Mecado v povodí Amazonky, překrásnou lagunu Verge na náhorní plošině Altiplano nebo slané jezero Poopó v pohoří Altiplano. Bolívijské krásy stojí opravdu za poznání.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Bolívie

BUENOS AIRES – SALTA – CAFAYATE – SAN ANTONIO DE LOS COBRES – JUJUY – SAN PEDRO DE ATACAMA – SALAR DE UYUNI – UYUNI – POTOSI – SUCRE – TARABUCO – EL FUERTE DE SAMAIPATA – SANTA CRUZ. Čekají Vás silné...
Klasický poznávacíChile - Bolívie - Argentina
Předností našeho zájezdu do Peru, Bolívie a Chile jsou dva vnitrostátní přelety, které vám podstatně zvýší komfort cestování v takto rozlehlých zemích. Putování po nejznámějších i méně...
Klasický poznávacíTo Nejlepší Z Bolívie
SANTA CRUZ – SAN JAVIER – CONCEPCION – SUCRE – TARABUCO – POTOSÍ – UYUNI – SALAR UYUNI – ISLA INCAHUASI – LAGUNA COLORADA – LAGUNA VERDE – ORURO – LA PAZ – COROICO – COPACABANA – ISLA DEL SOL...
Klasický poznávacíVelká Jihoamerická Mozaika
LIMA – CUZCO – MACHU PICCHU – PUNO – TITICACA – UROS – COPACABANA – LA PAZ – SANTIAGO DE CHILE – VALPARAÍSO – VINA DEL MAR – BUENOS AIRES – TIGRE – COLONIA – MONTEVIDEO – IGUAZÚ – RIO DE...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045