Římské Koloseum, Itálie

Belize - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do BelizeNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Belize? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Belize 2018 - ilustrační fotografie

Belize je státem nacházejícím se na východním pobřeží Střední Ameriky. Jeho sousedy jsou Mexiko a Guatemala. Dělí se na 6 distriktů - Belize, Cayo, Corozal, Orange Walk, Stann Creek a Toledo. Nejvíce poznávacích zájezdů do Belize je pořádáno po stopách dávných Mayských civilizací. Kvůli turistům a pro příští generace se anglicky mluvící obyvatelé Belize zavázali zachovat neopakovatelnou atmosféru a kouzlo této země. Každého návštěvníka vítají s otevřenou náručí jako kdyby tu žil po celý svůj život.

Pokud se rozhodnete vycestovat do Belize, určitě si zde nebudete připadat jako cizinec. Čeká tu na vás řada mimořádných zážitků. Jedním z nejhezčích aspektů zdejších obyvatel je jejich schopnost docílit velmi opravdových a přátelských vztahů s návštěvníky z celého světa a všech společenských vrstev. Dostane se vám vřelého a přátelského přijetí v kombinaci s dobrodružstvím, které vám takřka změní život. Je to místo, kde vaše smysly ožijí a budete si vychutnávat každý okamžik prožitý v Belize. Naleznete tu tajuplný svět mayské civilizace přinášející jedinečné památky, krásné vesničky ukryté v deštných pralesích stále žijící tradicemi a zvyky Mayů, ohromné pláně Yukatánu, malebná sopečná pohoří sousední Guatemaly, nekonečné písečné pláže, křišťálově modré moře a unikátní svět korálových útesů. To vše je Belize.

Hlavním městem je Belmopan nacházející se ve středu země, v distriktu Cayo. Cayo je rájem milovníků přírody. Nalezneme zde ohromná chráněná území v podobě přírodních rezervací a národních parků. Historie města je však velmi krátká. Vybudovali ho někdy v 60. letech 20. století, kdy ničivý hurikán Hattie poničil původní hlavní město země - Belize City. Proto tu nečekejme moc památek. Nejvýznamnější stavbou je nejspíše budova parlamentu. Nalezneme zde také univerzitu a muzeum Belmopan. Ovšem to nejkrásnější na vás čeká v okolí města. Asi 10 km odtud se nachází Národní park Guanacaste s unikátní faunou a flórou deštného pralesa. Po 40 km od města narazíme na překrásný vodopád Hidden Valley. A pokud se vydáte dále, tak zhruba po 12 km můžete objevovat krásy jeskyně Rio Frio.

Poznávací zájezd do Belize 2018 - ilustrační fotografie

Bývalé hlavní město Belize City se nachází asi pouhých 67 km od Belmopanu, v distriktu Belize. Je největším městem země a vstupem do mořského Národního parku Bariéra Belize. Dominantou města je pevnost Fort George s krásným parkem Memorial, hrobem cestovatele Barona Blisse a Blissovým majákem. Dále jsou zde k vidění krásné koloniální stavby, otočný most Swing Bridge, katedrála sv. Johna z 19. století, dřevěná budova Paslow, hřbitov Yarborough, zvedací most Belchina Bascule Bridge, Battlefieldský park a Dům kultury. Pouhých 6 km odtud se nachází také přírodní rezervace Swallow Cave Manatee. V části Belize můžeme kromě staveb obdivovat také říše živočišné. Mnoho turistů touží prohlédnout si zdejší ptačí ráj Crooked Tree Wildlife Sanctuary vzdálený asi 53 km od Belize City, zoologickou zahradu Belize nacházející se asi 30 km od hlavního města a ruiny starověkého mayského města Altun Ha s dominantním Chrámem zednářských oltářů rozkládající se asi 45 km od Belize City.

Dále můžeme navštívit město Corozal na severu země, v distriktu Corozal. K vidění je zde například krásná Hodinová věž, starobylé centrum Santa Rita či unikátní radnice. V celém distriktu Corozal se můžete těšit na ruiny starobylého mayského města nacházející se asi 5 km od Corozalu, vesnici Consejo s starobylou mayskou kulturou, vesničku Sarteneje, přírodní a mořskou rezervaci Bacalar Chico, krásnou vesničku Progresso a přírodní rezervaci Shipstern.

Za návštěvu stojí i město Orange Walk s domem kultury Las Banquitas. Dále se zde můžete podívat na nádhernou lagunu Med Camp a jedno z největších mayských obřadních center v zemi - Lamanai. V tomto centru se nacházejí krásné chrámy Jaguára, Masky a Vysoký chrám vzdálené asi 60 km od hlavního města.

Poznávací zájezd do Belize 2018 - ilustrační fotografie

Další zastávku uděláme v distriktu Stann Creek ve městečku Dangriga. Tady můžete objevovat krásy v muzeu Gulisi Garifuna a nedaleké přírodní rezervaci Cockscomb Basin Wildlife. Také vás určitě uchvátí vesničky Hopkins a Placencia, mořská rezervace Silk Caves, Národní park Laughing Bird Cave a mořská rezervace South Water Caye.

Posledním distriktem je Toledo. Jeho nejzajímavější části jsou: město Punta Gorda, rezervace Aquacaliente, přírodní rezervace Bladen, jeskyně Hokeb Ha nedaleko vesničky Blue Creek, ruiny mayského města Lubaantum u městečka San Pedro Columbia, archeologickým nalezištěm Nim Li Punit vzdáleným asi 40 km od Punta Gordy, Národním parkem Paynes Creek, mořskou rezervací Port of Honduras, Národním parkem Rio Blanco, mořským parkem Sapodilla Cayes a Tygří jeskyně nacházející se několik kilometrů od vesničky San Miguel. Snažili jsme se vám trochu přiblížit nádhernou zemi s krásnými korálovými útesy a dosud neporušenou přírodou. Pokud jsme vás jen trochu navnadili k návštěvě pak věřte, že to určitě stojí za to.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Belize

TUXTLA – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – QUETZALTENANGO – ZUNIL – JEZERO ATITLÁN – CHICHICASTENANGO – ANTIGUA – COPÁN – RIO DULCE – LIVINGSTONE – FLORES – TIKAL – BELIZE – PLAYA DEL CARMEN – TULUM –...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045