Římské Koloseum, Itálie

Ázerbajdžán - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do ÁzerbajdžánuNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Ázerbajdžánu? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Ázerbajdžánu 2018 - ilustrační fotografie

I když má tato kavkazská země velký turistický potenciál, je náporu návštěvníků zatím ušetřena. Ano mluvíme o Ázerbajdžánu. Leží přesně na hranici mezi Evropou a Asií a tak se často vedou spory kam vlastně patří.

Ázerbajdžán má obrovské ropné zásoby, ale i přesto zde můžete mezi lidem rozpoznat bohatství a chudobu. Turistickými lákadly jsou samozřejmě památky. Ve vnitrozemí jsou nepřístupné hrady a také je zde mnoho dalších historických památek.

Hlavním městem je Baku. Mezi nejvýznamější místa archeologické vykopávky, které odhalily pohřebiště z doby bronzové, chrám Atashgah, palác Shirvana Shaha a nejstarší veřejné lázněHamam Mehellesi, které jsou vždy v pondělí a pátek otevřeny pro ženy a zbytek týdne pro muže. Atešgah nebo-li Chrám věčného ohně, leží také v Baku. Jedná se o přírodní úkaz ohně hořícího přímo ze země a určitě stojí za návštěvu.

Poznávací zájezd do Ázerbajdžánu 2018 - ilustrační fotografie

Dalším z výjimečných míst je Gobustán. Je to místo s největší koncentrací bahenních sopek na světě a dokonce je zde i největší bahenní sopka na světě s názvem Taragaj Dagh měřící 410 m. Vrchol sopky vypadá jako měsíční krajina kde jsou vidět desítky kráterů z nichž bublá bahno a všude okolo je zaschlé bláto.

Téměř 12 tisíc let jsou staré petroglyfy - rytiny na skalních stěnách pískovcového masívu, které jsou také zajímavým místem v Gobustánu.

Město Shamakha bylo z velké části zničeno zemětřesením ovšem stále je tu dost míst, která jsou turisticky zajímavá. Chcete vidět jak se vyrábějí ručně koberce? Pak jste na správném místě. Právě zde jsou dílny kde se těmito tradičními metodami koberce stále vyrábějí.

Poznávací zájezd do Ázerbajdžánu 2018 - ilustrační fotografie

Poslední zastávku uděláme ve městě Nachičevan. Hrobka Momine Chatum, zříceniny pevnosti Alindža a mauzoleum Garabaghlar jsou místa kde naše putování po Ázerbajdžánu ukončíme.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Ázerbajdžánu

Trasa: Jerevan | Zvarnots | Noravank | Sevan | Tsinandili | Tbilisi Tipy pro správnou volbu: • nejvíce památek ze seznamu UNESCO jen v tomto zájezdu • výjimečný okruh po krásách Kavkazu Trasa: Jerevan...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045